Merkel zakończyła domową kwarantannę. Kanclerz Niemiec wraca do pracy

Świat
Merkel zakończyła domową kwarantannę. Kanclerz Niemiec wraca do pracy
PAP/EPA/Hayoung Jeon

Po blisko dwóch tygodniach kanclerz Niemiec Angela Merkel zakończyła domową kwarantannę - powiadomił w piątek jej rzecznik Steffen Seibert. Test na obecność koronawirusa u niemieckiej polityk był wykonywany trzykrotnie i za każdym razem badanie dawało wynik negatywny. Środki bezpieczeństwa zostały powzięte, gdy okazało się, ze kontaktowała się z nią osoba, u której potwierdzono zakażenie.

Merkel rozpoczęła kwarantannę 23 marca po informacji, że u lekarza, z którym miała wcześniej kontakt, wykryto koronawirusa. Przez blisko dwa tygodnie kanclerz wykonywała obowiązki przebywając w domu.

 

ZOBACZ: Merkel zadzwoniła do strażaków, by im podziękować - rzucili słuchawką. Okazało się, że przez pomyłkę

 

Kilkukrotnie wykonane testy na obecność koronawirusa dały u Merkel wynik negatywny.

 

 

- Domowa kwarantanna została zakończona - przekazał na piątkowej konferencji prasowej rzecznik kanclerz Steffen Seibert.

 

ZOBACZ: Merkel: 60-70 proc. ludzi w Niemczech zarazi się koronawirusem

 

Dodał, że w najbliższy poniedziałek i czwartek odbędą się posiedzenia gabinetu ministrów w pełni poświęcone zagadnieniom związanym z pandemią COVID-19 i jej przeciwdziałaniu.

 

Wszystkie przepisy dotyczące zachowania odpowiedniej odległości pomiędzy członkami posiedzeń będą w urzędzie kanclerskim "dokładnie przestrzegane" - zaznaczył Seibert.

ms/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie