Angela Merkel zaczyna kwarantannę. Miała kontakt z koronawirusem

Świat
Angela Merkel zaczyna kwarantannę. Miała kontakt z koronawirusem
PAP/EPA/Clemens Bilan

Kanclerz Niemiec Angela Merkel idzie na kwarantannę w związku z koronawirusem. Jej rzecznik poinformował, że kanclerz była badana przez lekarza, u którego potwierdzono zakażenie.

Informację przekazał korespondent Polsat News w Niemczech Tomasz Lejman.

 

 

Merkel podda się testom na obecność SARS-CoV-2. Mimo kwarantanny zamierza dalej wypełniać obowiązki kanclerskie.

 

W Niemczech nowe obostrzenia i kary

 

W niedzielę popołudniu Merkel wzięła udział w konferencji prasowej, na której zaprezentowała obostrzenia, jakie w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa będą obowiązywały w Niemczech przez najbliższe 2 tygodnie.

 

Saksonia granicząca z Polską od północy wprowadziła ograniczenia dotyczące wychodzenia z domów. Będzie można chodzić do pracy, na zakupy, do lekarza czy apteki.

 

Kolejne ograniczenia dotyczą przebywania w miejscach publicznych. Kontakty ograniczone zostaną do minimum. Konieczna odległość pomiędzy osobami w miejscach publicznych ma wynosić od 1,5 metrów do 2 metrów.

 

 

Dodatkowo w miejscach publicznych będzie można spotykać się tylko w dwie osoby. Spotkania większej liczby osób będą zabronione. Nie będzie to jednak dotyczyło osób mieszkających w jednym domu czy mieszkaniu.

 

ZOBACZ: Osoby po 60. we Włoszech bez respiratorów. Za mało sprzętu ratującego życie

 

Kara finansowa przewidziana za załamanie zakazu wychodzenia z domu ma wynosić do 25 tys. euro. Za opuszczenie kwarantanny będzie natomiast groziło do 5 lat więzienia.

 

Bezpośrednio po konferencji Merkel dowiedziała się, że musi odbyć kwarantannę.

 

W Niemczech potwierdzono już blisko 25 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, w tym blisko 2,5 tys. w ciągu ostatniej doby. Dotychczas zmarły 93 osoby.

bia/hlk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie