Merkel zadzwoniła do strażaków, by im podziękować - rzucili słuchawką. Okazało się, że przez pomyłkę

Świat
Merkel zadzwoniła do strażaków, by im podziękować - rzucili słuchawką. Okazało się, że przez pomyłkę
AP
Kanclerz Niemiec Angela Merkel

Kanclerz Niemiec Angela Merkel stała się bohaterką niecodziennej pomyłki. Kiedy zadzwoniła do strażaków ochotników w Bergen auf Rügen, by osobiście podziękować im za zaangażowanie w walce z koronawirusem, ci rzucili słuchawką. Okazało się, że uznali, iż dzwoni do nich radiowa imitatorka głosu kanclerz Niemiec. Merkel od tygodnia przebywa na kwarantannie.

Kiedy zadzwonił telefon w jednostce ochotniczej straży pożarnej w Bergen auf Rügen na wyspie Rugia, a rozmówczyni przedstawiła się jako Angela Merkel, dowódca jednostki André Muswieck pomyślał, że to żart.

 

- Powiedziałem grzecznie, ale stanowczo, że w tej chwili nie czas na takie żarty. I odłożyłem słuchawkę na miejsce - tak Muswieck wspominał rozmowę telefoniczną w wywiadzie dla dziennika "Nordkurier".

 

ZOBACZ: Czy Chińczycy kłamią w sprawie liczby ofiar? "Zniknęły" 22 mln użytkowników telefonów

 

Strażacy uznali, iż dzwoni do nich radiowa imitatorka głosu kanclerz Niemiec. O tym, że to nie żart, dowiedzieli się, gdy skontaktowało się z nimi biuro prasowe kanclerz Niemiec

 

Wyraziła swój największy szacunek

 

W ponownej rozmowie ze strażakami - słuchawki już nie odłożyli - Angela Merkel podziękowała im za to, że po przeprowadzonych u nich testach na koronawirusa (dały wynik negatywny), zgłosili się na ochotnika do działań związanych z kryzysem epidemicznym. Kanclerz wyraziła swój największy szacunek za ich odwagę i poświęcenie. 

 

Angela Merkel rozmawiała ze strażakami z kwarantanny. Poddała się jej 22 marca, gdy okazało się, że lekarz, który w piątek dokonał u niej rutynowego szczepienia przeciwko pneumokokom, sam był zainfekowany koronawirusem.

 

Trzeci test kanclerz Niemiec

 

Do tej pory u kanclerz Niiemiec wykonano już dwukrotnie test na obecność koronawirusa - wynik był negatywny. Ponownie podda się testowi na obecność koronawirusa w poniedziałek.

ZOBACZ: Opracowano szybki test do wykrywania koronawirusa. Na rynek ma trafić w kwietniu

 

grz/luq/ "Nordkurier", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie