110 pokoi Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze dla medyków

Polska
110 pokoi Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze dla medyków
jasnagora.com
- Jesteśmy gotowi na przyjęcie tych osób, które będą tego potrzebowały w tym szczególnym czasie epidemii, chodzi przede wszystkim o lekarzy, pielęgniarki, ratowników - powiedział w piątek przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra

Dom Pielgrzyma na Jasnej Górze bezpłatnie udostępni 110 pokoi częstochowskim pracownikom służby zdrowia, którzy w trosce o najbliższych muszą pozostać poza domem - zdecydowali ojcowie paulini, gospodarze częstochowskiego sanktuarium.

- Jesteśmy gotowi na przyjęcie tych osób, które będą tego potrzebowały w tym szczególnym czasie epidemii, chodzi przede wszystkim o lekarzy, pielęgniarki, ratowników - powiedział w piątek przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra.

 

ZOBACZ: Masz wolne mieszkanie? Możesz pomóc i udostępnić je lekarzom na czas epidemii

 

- Podejmujemy pewne kroki, żeby po prostu, zwyczajnie pomóc - w takim wymiarze, w jakim możemy. Jesteśmy też miejscem, które oczywiście modlitewnie wspiera całą ojczyznę, i tych, którzy łączą się z nami duchowo - dodał.

 

Skorzystają lokalni medycy

 

Z pokoi w Domu Pielgrzyma mogą korzystać pracownicy trzech placówek medycznych w Częstochowie: Miejskiego Szpitala Zespolonego, Pogotowia Ratunkowego i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Chodzi o osoby, które z uwagi na charakter swojej pracy - w tym częsty kontakt z osobami podejrzanymi o możliwość zakażenia koronawirusem lub zakażonymi - nie chcą lub nie mogą wracać do domów w obawie o życie i zdrowie swoich najbliższych.

 

Dom Pielgrzyma na Jasnej Górze nosi imię Jana Pawła II; jest pamiątką pierwszej pielgrzymki do Polski papieża z 1979 r. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie