Rzecznik rządu: trwają prace nad kolejną ustawą antykryzysową

Polska
Rzecznik rządu: trwają prace nad kolejną ustawą antykryzysową
Polsat News
Rzecznik rządu był gościem programu "Wydarzeń i Opinii"

- Możliwość głosowania korespondencyjnego to procedury, które obowiązują w wielu krajach na świecie. W Niemczech odbyły się w ten sposób wybory w Bawarii. To przygotowanie się do ewentualnego scenariusza, w którym epidemia będzie trwała dłużej - mówił w "Wydarzeniach i Opiniach" rzecznik rządu Piotr Müller.

- Na razie nie ma decyzji o przenoszeniu wyborów. Nie wiemy jaka będzie sytuacja epidemiczna - mówił Piotr Müller w studio Polsat News, zaznaczając, że do wyborów jest ponad miesiąc.

 

W programie "Gość Wydarzeń" prezydent Rafał Trzaskowski mówił, że żadne miasto nie jest przygotowane na przeprowadzenie wyborów 10 maja. Bogdan Rymanowski przypomniał z kolei, że Senat planuje "przytrzymać" ustawę o głosowaniu korespondencyjnym, tak, by najwcześniej weszła w życie na początku maja.

 

ZOBACZ: Kompendium wiedzy o "tarczy antykryzysowej". Rząd uruchomił specjalną stronę internetową

 

- Albo zależy opozycji na tym, aby przesunąć wybory, albo na tym, żeby przeprowadzić je w sposób bezpieczny. Mam nadzieję, że na tym drugim, już mniejsza o termin - dodał Müller.

 

WIDEO: zobacz całą rozmowę z rzecznikiem rządu

  

- Jeżeli udało się (wszystko zorganizować - red.) w Bawarii, to nie widzę przeszkód, dlaczego miałoby się nie udać w Polsce - zapewnił, dodając, że "technicznie jest to możliwe".

 

"Największy w historii pakiet antykryzysowy"

 

Müller pytany w Polsat News czy jest szansa na kolejną tarczę antykryzysową odparł, że rząd zgodnie z zapowiedzią w tej chwili pracuje nad kolejną ustawą "rozwiązującą różnego rodzaju problemy zarówno formalne jak i też dające dodatkowe możliwości dla przedsiębiorstw czy samorządów". - W związku z tym liczę, że w tym tygodniu lub na początku przyszłego tygodnia taki projekt ustawy zostanie zaprezentowany - zapowiedział rzecznik rządu.

 

ZOBACZ: Gowin odniósł się do decyzji Porozumienia ws. głosowania korespondencyjnego

 

Podkreślił jednocześnie, że rząd od początku deklarował, że jest gotowy, by tarczę antykryzysową rozszerzać zgodnie z potrzebami. - Ale również dostosowywać ją do kwestii możliwości sektora publicznego - zaznaczył.

 

Rzecznik rządu zwrócił uwagę, że uchwalone dotychczas ustawy wchodzące w skład tarczy to "największy w historii pakiet antykryzysowy w ostatnich dziesiątkach lat, które pojawiały się w Polsce".

 

Dotychczasowe odcinki programu "Wydarzenia i Opinie" można obejrzeć tutaj.

bas/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie