2 mln zł na wsparcie służby zdrowia od Fundacji Polsat

Polska
2 mln zł na wsparcie służby zdrowia od Fundacji Polsat
Polsat News
2 mln zł na wsparcie służby zdrowia od Fundacji Polsat

Fundacja Polsat przeznacza 2 miliony złotych ze środków własnych na zakup najpotrzebniejszego sprzętu dla służby zdrowia. To kolejna inicjatywa Fundacji Polsat w czasie kryzysu epidemii. Wcześniej Fundacja Polsat wraz z operatorem Plus i Cyfrowym Polsatem zdecydowały o przekazaniu 2 tysięcy tabletów do domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Fundacja Polsat poinformowała, że zostały już złożone zamówienia na wyposażenia dla pracowników służby zdrowia - między innymi kombinezony, gogle medyczne, maski chirurgiczne, maski KN 95 P2 i rękawiczki ochronne.

Pierwsze zamówienie jest już realizowane, dzięki czemu jeszcze w tym tygodniu sprzęt dotrze do lekarzy i pielęgniarek będących dzisiaj na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

 

- Czekamy, kiedy transporty zaczną do Polski docierać. Następnie, natychmiast będziemy je przekazywać do szpitali - powiedziała Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat. 

 

Wideo: 2 mln zł na wsparcie służby zdrowia od Fundacji Polsat

 

 

2 tysiące tabletów do domów dziecka


W piątek Plus wraz z Cyfrowym Polsatem i Fundacją Polsat zdecydowały się przekazać 2 tysiące tabletów do domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych, przede wszystkim odpowiadając na potrzeby rodzin i dzieci związane ze zdalną edukacją i wspierając po raz kolejny społeczną akcję #zostańwdomu.

 

ZOBACZ: 2000 tabletów z dostępem do internetu od Grupy Polsat. Trafią do domów dziecka


Aldridge-Holc na antenie Polsat News powiedziała, że w przekazanych tabletach dostęp do internetu będzie bezpłatny. - Mam nadzieję, że te tablety rzeczywiście przyczynią się do poprawy sytuacji tych dzieci najbardziej potrzebujących - mówiła.

 

"Reklama na Ratunek" - emisja w czwartek o 18:45


Telewizja Polsat podjęła również decyzję o przekazaniu czasu antenowego w postaci specjalnego bloku reklamowego na rzecz walki z koronawirusem. Całkowity dochód z emisji bloku reklamowego "Reklama na Ratunek – Razem w walce z koronawirusem", za pośrednictwem Fundacji Polsat, zostanie przekazany najbardziej potrzebującym szpitalom i instytucjom zaangażowanym w walkę z epidemią.

Emisja specjalnego bloku reklamowego w czwartek, 2 kwietnia o godzinie 18:45, tuż przed głównym wydaniem "Wydarzeń". Im więcej widzów obejrzy blok "Reklama na Ratunek", tym więcej środków zostanie przekazanych na wsparcie lekarzy i pracowników szpitali.grz/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie