Wikariusz generalny Rzymu ma koronawirusa. Najbliżsi współpracownicy odizolowani

Świat
Wikariusz generalny Rzymu ma koronawirusa. Najbliżsi współpracownicy odizolowani
diocesidiroma.it
Przeżywam także tę próbę, jestem spokojny i pewny siebie - poinformował kardynał

- Kardynał Angelo De Donatis, wikariusz generalny Rzymu, został poddany badaniu na koronawirusa ponieważ wykazywał "niektóre objawy zakażenia". Test na obecność COVID-19 dał wynik pozytywny. Duchowny został przyjęty do szpitala klinicznego Gemelli. Informacje te podała diecezja rzymska.

Kardynał Angelo De Donatis ma gorączkę, ale jego "ogólny stan jest dobry". Osoby z jego najbliższego otoczenia zostały poddane izolacji.

 

"Przeżywam także tę próbę, jestem spokojny i pewny siebie" - stwierdził kardynał De Donatis w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej rzymskiej diecezji.

 

ZOBACZ: Zmarł pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości zakażony koronawirusem

 

"Zawierzam się Panu i wsparciu modlitw was wszystkich, drodzy wierni Kościoła rzymskiego Opatrzność daje mi okazję do dzielenia się cierpieniami tak wielu braci i sióstr. Modlę się za nich, za całą wspólnotę diecezjalną i za mieszkańców Rzymu" - podkreślił duchowny w oświadczeniu.

 

"W Watykanie przeprowadzono 170 testów na obecność koronawirusa, które potwierdziły dwa nowe przypadki infekcji, w tym wśród mieszkańca Domu Świętej Marty, gdzie mieszka papież Franciszek. Podjęto wszelkie niezbędne środki ostrożności. Infekcja nie dotknęła Ojca Świętego, ani jego najbliższych współpracowników" - informował jeszcze w sobotę dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. 

 

 

msl/bas/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze