We wrocławskim szpitalu zmarł mężczyzna. Był zakażony koronawirusem

Polska
We wrocławskim szpitalu zmarł mężczyzna. Był zakażony koronawirusem
Polsat News
Zmarły pacjent, oprócz zakażenia koronawirusem, cierpiał na wielonarządowy nowotwór

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym, zmarł 60-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. Pacjent cierpiał na wielonarządowy nowotwór.

W poniedziałek rano rzecznik Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego Michał Nowakowski poinformował, że w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu zmarł 60-pacjent zakażony koronawirusem, przewieziony tam z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc.

 

- Mężczyzna był w ciężkim stanie z wielonarządowy nowotworem, który był przyczyną śmierci - powiedział Nowakowski.

 

35 zakażeń u personelu medycznego

 

60-letni pacjent trafił do szpitala zakaźnego z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, gdzie do niedzieli zakażenie koronawirusem stwierdzono u 46 osób, z czego 35 to personel medyczny, w tym torakochirurdzy, anestezjolog, pulmonolog, pielęgniarki i salowe. Zakażenie stwierdzono tam także u 11 pacjentów.

 

ZOBACZ: Kryzys w szpitalu we Wrocławiu. Potwierdzono 41 zakażeń koronawirusem

 

Urszula Małecka, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu poinformowała, że w szpitalu hospitalizowanych jest obecnie 45 pacjentów z COVID-19. Cztery osoby są na OIOM-ie. Łącznie w szpitalu zakaźnym we Wrocławiu hospitalizowane są 83 osoby.

 

Według informacji przekazanych w niedzielę przez służby wojewody dolnośląskiego na terenie województwa dolnośląskiego odnotowano 234 przypadki zachorowania na COVID-19, z czego – jak podaje Dolnośląskie Urząd Wojewódzki - czterech pacjentów zmarło.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie