W USA zmarło niemowlę zakażone koronawirusem

Świat
W USA zmarło niemowlę zakażone koronawirusem
Pexels/jianfeng lai

Gubernator stanu Illinois w USA J.B. Pritzker poinformował, że z powodu zakażenia koronawirusem zmarło w tym stanie niemowlę - podał w sobotę "The New York Times". To jeden z pierwszych na świecie przypadków śmierci tak małego dziecka z powodu choroby Covid-19.

- Wiem, jak trudna może być ta wiadomość, szczególnie gdy dotyczy tak małego dziecka - powiedział Pritzker - Przyznam, że jestem tym wstrząśnięty i każdy z nas powinien odczuwać smutek - dodał.

 

ZOBACZ: Najmłodsza ofiara koronawirusa we Francji. 16-latka nie miała poważnych objawów

 

Gubernator Illinois podkreślił również, że zakażenie wirusem "rzadko kończy się śmiercią" wśród dzieci. Dyrektor departamentu zdrowia publicznego w stanie Illinois, dr Ngozi Ezike potwierdził, że "nigdy wcześniej nie doszło do śmierci niemowlęcia z powodu Covid-19".

 

- Trwa dochodzenie w celu ustalenia pełnej przyczyny śmierci - powiedział Ezike - Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tego śmiercionośnego wirusa. Jeśli nie po to, aby chronić siebie, to po to, by chronić ludzi wokół nas - dodał.

 

Ponad 121 tys. zakażonych koronawirusem

 

CNN przypomina, w Chinach był przypadek wywołanej Covid-19 śmierci dziecka, które nie przekroczyło pierwszego roku życia. Natomiast w Nashville w stanie Tennessee stwierdzono niedawno zakażenie koronawirusem u dwumiesięcznego niemowlęcia. Z kolei na Florydzie zakażone jest dziecko, nie mające jeszcze roku.

 

ZOBACZ: Prawybory prezydenckie w stanie Nowy Jork przesunięte. "Zdrowie publiczne jest naszym priorytetem"

 

Jak pisze dziennik "The Hill" Pritzker jest jednym z kilku gubernatorów, którzy krytykują prezydenta USA Donalda Trumpa i rząd federalny za działania w związku z pandemią koronawirusa. "Zejdź z Twittera i rób swoją robotę" - napisał Pritzker na swoim koncie twitterowym.

 

W całych Stanach Zjednoczonych na Covid-19 zmarło do tej pory ponad 2 tys. osób. Ponad 121 tys. jest zakażonych koronawirusem.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie