Koronawirus u pracownicy stacji dializ w Warszawie. Trzaskowski apeluje do rządu

Polska
Koronawirus u pracownicy stacji dializ w Warszawie. Trzaskowski apeluje do rządu
Polsat News

Koronawirus u pracownicy stacji dializ w Warszawie - poinformował w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Zaapelował również do rządu o natychmiastowe zapewnienie testów na koronawirusa pracownikom służy zdrowia.

"Koronawirus u pracownicy stacji dializ w Warszawie. Rząd musi natychmiast zapewnić testy pracownikom służby zdrowia! Bez testów musimy dziś wysłać kilkanaście pielęgniarek i kilkunastu lekarzy na kwarantannę. Apeluję o natychmiastowe działania - sytuacja staje się dramatyczna!" - napisał w niedzielę wieczorem na Twitterze i Facebooku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

 

 

Jak poinformował w niedzielę wieczorem rzecznik wojewody mazowieckiego, w województwie potwierdzono dotąd 461 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 40 w niedzielę. Liczba zgonów związanych z COVID-19 nie zmieniła się od soboty - zmarły dotąd cztery osoby.

 

ZOBACZ: 91 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. 2 kolejne osoby zmarły

 

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała w niedzielę wieczorem, że w województwie mazowieckim hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 jest łącznie 725 osób, a objętych nadzorem epidemiologicznym jest 9 289 osób. W kwarantannie domowej przebywa natomiast 11 906 osób.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie