91 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. 2 kolejne osoby zmarły

Polska
91 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. 2 kolejne osoby zmarły
PAP/Jakub Kaczmarczyk
Kolejne potwierdzone przypadki koronawirusa w Polsce

"Mamy 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - poinformowało w niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Dwie kolejne osoby zmarły. W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 1862. Do tej pory w Polsce zmarło 22 chorych.

"Mamy 91 nowych przypadków zakażenia" - podał po godz. 20:00 w niedzielę resort zdrowia.

 

Wcześniej w niedzielę resort podał o 54 i 79 przypadkach zakażeń. W sumie w niedzielę ministerstwo poinformowało o 224 przypadkach zakażenia.

 

Dwie osoby zmarły z powodu koronawirusa

 

Z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89- letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby - podał resort.

 

 

W sumie zakażonych koronawirusem w Polsce zostało już 1862 pacjentów. 22 osoby zmarły.

 

Resort poinformował, że potwierdzone w niedzielę wieczorem przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego.

 

Stan pandemii ogłoszony na świecie

 

Zapalenie płuc zwane COVID-19, które pojawiło się w Chinach pod koniec 2019. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w związku z sytuacją 11 marca stan pandemii. W Polsce od 21 marca obowiązuje stan epidemii. Wprowadzono wiele restrykcji związanych z funkcjonowaniem instytucji, placówek, przekraczaniem granic.

 

ZOBACZ: Stan epidemii w Polsce. "To decyzja ratująca życie"

 

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

 

bas/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie