5 pracowników bydgoskiego szpitala zakażonych koronawirusem. Wstrzymano przyjęcia do kliniki

Polska
5 pracowników bydgoskiego szpitala zakażonych koronawirusem. Wstrzymano przyjęcia do kliniki
PAP/Jakub Kaczmarczyk; Zdj. ilustracyjne
Wstrzymano przyjęcia. Pacjenci, którzy przebywają na oddziale mają zapewnioną opiekę

Pięć osób z personelu bydgoskiego Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela jest zakażonych koronawirusem - potwierdziła rzecznik prasowa placówki Kamila Wiecińska. Wstrzymano przyjęcia do kliniki neurochirurgii.

Pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem pracownika bydgoskiego szpitala potwierdzono w piątek.

 

"Zakażenie jednej osoby z kliniki neurochirurgii potwierdził wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Dlatego konieczne było wszczęcie dochodzenia epidemiologicznego" - podkreśliła Wiecińska. PAP ustaliła z innych źródeł, że chodzi o lekarkę z tego szpitala.

 

ZOBACZ: Kryzys w szpitalu we Wrocławiu. Potwierdzono 41 zakażeń koronawirusem

 

Sanepid zlecił przebadanie wszystkich pracowników kliniki oraz osób mających z nimi kontakt. Wynik dodatni badania uzyskano u kolejnych 4 osób. Rzeczniczka szpitala nie podaje informacji, jakie funkcje w szpitalu pełni pięć zakażonych osób.

 

"Ta sytuacja powoduje, że przyjęcia do kliniki zostały wstrzymane. Pacjenci, którzy przebywają już na oddziale, oczywiście nadal mają zapewnioną opiekę" - wskazała Wiecińska.

 

Łącznie 47 zakażonych

 

W niedzielę w woj. kujawsko-pomorskim potwierdzono kolejne 10 przypadków zakażenia koronawirusem — cztery z nich to pracownicy bydgoskiego szpitala uniwersyteckiego nr 2.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zakażone są także dwie osoby, które pracują w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy.

 

ZOBACZ: Brytyjczycy oklaskami podziękowali pracownikom służby zdrowia

 

Łącznie w województwie kujawsko-pomorskim zakażonych jest 47 osób. W Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy przebywa 10 zakażonych, w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym przemianowanym na zakaźny w Grudziądzu — sześciu, w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu — dwie, a w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy — jeden. W stanie ciężkim znajduje się starszy pacjent tej ostatniej placówki.

 

Pozostałych 28 chorych osób poddanych jest kwarantannie domowej.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie