Kolejny dobowy "rekord" Brytyjczyków. 181 nowych zgonów z powodu koronawirusa

Świat
Kolejny dobowy "rekord" Brytyjczyków. 181 nowych zgonów z powodu koronawirusa
PAP/EPA/ANDY RAIN
Czwartek był pierwszym dniem od początku epidemii, w którym w W. Brytanii zmarło więcej niż 100 osób w ciągu 24 godzin; w piątek "rekord" ten został pobity

W czasie ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło w Wielkiej Brytanii aż 181 osób, w efekcie łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 759 - podało w piątek po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia. Oznacza to, że w ciągu doby liczba zgonów spowodowanych koronawirusem wzrosła o ponad 30 proc.

To kolejny dobowy rekord liczby zgonów w Wielkiej Brytanii. Czwartek był pierwszym dniem od początku epidemii, w którym zmarło więcej niż 100 osób w ciągu 24 godzin.

 

Spośród 181 nowych zgonów najwięcej - 164 - zanotowano w Anglii, a następnie w Szkocji - osiem, Walii - sześć, zaś w Irlandii Północnej - trzy.

 

Ponad 100 tys. przebadanych próbek

 

Jeśli chodzi o łączny dotychczasowy bilans epidemii, to najwięcej - 679 - osób zmarło w Anglii, w tym co najmniej 155 w Londynie, w Walii - 34, w Szkocji - 33, zaś w Irlandii Północnej - 13.

 

Jak podało ministerstwo zdrowia, w całym kraju na obecność koronawirusa przebadano dotychczas 113 777 osób, z czego 14 579 testów przyniosło wynik pozytywy.

 

ZOBACZ: Brytyjczycy oklaskami podziękowali pracownikom służby zdrowia

 

Podany bilans zakażonych jest aktualny na godz. 9 rano w piątek, zaś zmarłych - na godz. 17 w czwartek.

 

Wielka Brytania zajmuje siódme miejsce na świecie zarówno pod względem zakażeń koronawirusem, jak i liczby zgonów przez niego spowodowanych.

 

Wśród zakażonych premier i minister zdrowia

 

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa - poinformował brytyjski rząd. Przebywa w samoizolacji. Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock poinformował w piątek, że on również ma koronawirusa, choć objawy choroby są łagodne. Polityk także przebywa obecnie na samoizolacji w domu.

 

Rzecznik prasowy Downing Street poinformował, że szef rządu zaczął doświadczać łagodnych objawów w czwartek - dzień po tym, jak w Izbie Gmin uczestniczył w cotygodniowej sesji poselskich pytań i odpowiedzi do premiera.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie