Koronawirus w łódzkim szpitalu. Odizolowany oddział, wstrzymano przyjęcia kobiet w ciąży

Polska
Koronawirus w łódzkim szpitalu. Odizolowany oddział, wstrzymano przyjęcia kobiet w ciąży
PAP/Leszek Szymański
Na oddziale przebywa w tej chwili 22 pracowników i 13 pacjentów. Wstrzymano przyjęcia

Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu reżimu sanitarnego i odizolowaniu Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Ośrodku Szpitalnym im. M. Madurowicza - napisał dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi. Jeden z pracowników placówki uzyskał dodatni wynik testu na "obecność RNA wirusa SARS-CoV-2".

"Dziś otrzymaliśmy informację, że jeden z naszych pracowników ma dodatni wynik testu na obecność RNA wirusa SARS-CoV-2. Ze względu na bezpieczeństwo personel medyczny pozostanie wraz z pacjentami na terenie Oddziału do czasu uzyskania wyników testu na obecność wirusa SARS-CoV2" - napisał w oświadczeniu dr n. med. Roman Bocian.

 

Wyjaśnił, że na Oddziale Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka przebywa w tej chwili 22 pracowników i 13 pacjentów. "W związku z tym wstrzymane zostały przyjęcia ciężarnych do Oddziału Ginekologiczno - Położniczego" - dodał dyrektor szpitala.

 

Ile jest przypadków koronawirusa w woj. łódzkim?

 

Dotąd służby wojewody doniosły w sumie o 158 potwierdzonych przypadkach choroby COVID-19 w Łódzkiem. Najwięcej z nich dotyczy powiatów: łódzkiego (80 osób), zgierskiego (15), bełchatowskiego (12), opoczyńskiego (11) i łowickiego (10).

 

ZOBACZ: Najmłodsza ofiara koronawirusa we Francji. 16-latka nie miała poważnych objawów

 

W piątek poinformowano, że dziewięć szpitali leczących choroby zakaźne, zgodnie z decyzją wojewody łódzkiego, ma status podwyższonej gotowości. Listę wojewoda sporządził już kilka tygodni temu. Oznacza to, że te placówki mogą przyjmować chorych na COVID-19 i z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2. Chodzi m.in. o szpitale w Radomsku i Tomaszowie Maz.

 

msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie