Włochy: 101-latek wyleczony z COVID-19

Świat
Włochy: 101-latek wyleczony z COVID-19
PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI/ Zdj. ilustracyjne
We Włoszech zakażonych jest już ponad 57 tys. osób

101-letni mieszkaniec Rimini, na północy Włoch, został wyleczony z koronawirusa i wrócił do domu - ogłosiła w czwartek wiceburmistrz miasta Gloria Lisi. To najstarszy we Włoszech pacjent, który pokonał chorobę Covid-19.

Sędziwy mężczyzna, u którego w zeszłym tygodniu stwierdzono zakażenie wirusem, trafił do szpitala w swoim mieście. Jego przypadek ze względu na wiek był bardzo skrupulatnie obserwowany przez włoskich lekarzy, którzy patrzyli z nadzieją na jego proces wychodzenia z choroby, atakującej przede wszystkim ludzi starszych.

 

ZOBACZ: Koronawirus w otoczeniu papieża. Franciszek przeszedł kolejny test

 

W środę wieczorem mężczyzna, urodzony w 1919 roku, opuścił szpital w Rimini i wrócił do rodzinnego domu. Wcześniej informowano o wyleczeniu 95-letniej kobiety w Modenie. 

 

57 tys. zakażonych

 

Do 7503 wzrosła we Włoszech w ciągu doby liczba zmarłych zakażonych koronawirusem - poinformowano w środę. Od wtorku stwierdzono 683 zgony. Zanotowano spadek zgonów i nowych zakażeń. Łączna liczba osób zakażonych to 57 tysięcy, tj. o 3491 więcej niż we wtorek.

 

ZOBACZ: "Nieodpowiedzialne zachowanie PO i Konfederacji". Polityk zakażony koronawirusem o posiedzeniu Sejmu

 

Wyzdrowiało ponad 9300 chorych, około 1000 więcej niż poprzedniego dnia.

 

We Włoszech zmarło już 36 lekarzy zakażonych koronawirusem - poinformowała w czwartek ich krajowa federacja. Zakażonych jest ponad 6200 pracowników służby zdrowia w całym kraju. 

 

 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie