Szpital w Kaliszu czasowo zamknięty. Zmarł pacjent z koronawirusem

Polska
Szpital w Kaliszu czasowo zamknięty. Zmarł pacjent z koronawirusem
PAP/Tomasz Wojtasik
Zamknięty Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu tzw. "Okrąglak"

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny przy ul. Poznańskiej w Kaliszu został czasowo zamknięty. Zmarł pacjent zakażony koronawirusem, ale to nie wirus był bezpośrednią przyczyną zgonu - poinformował w czwartek rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube.

Decyzja służb sanitarnych o czasowym zamknięciu szpitala w Kaliszu ma związek ze śmiercią 75-letniego mężczyzny, która nastąpiła 23 marca br.

 

Jak podkreślił rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube, bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny nie był Covid-19.

 

- Pacjent, u którego potwierdzono wynik dodatni na koronawirusa, cierpiał na choroby współistniejące - powiedział Tomasz Stube.

 

ZOBACZ: Nie żyje 15. pacjent zakażony koronawirusem. Nowe przypadki w Polsce

 

Czasowemu wyłączeniu podlegać będą oddziały chirurgiczny oraz internistyczny; ten drugi zamknięto w środę ze względu na stwierdzenie koronawirusa u jednego z pacjentów.

 

"Badania nie wskazywały na koronawirusa"

 

W wydanym oświadczeniu dyrekcja poinformowała, że w niedzielę na szpitalny oddział ratunkowy przyjęto pacjenta, którego hospitalizowano na oddziale chorób wewnętrznych.

 

- Miał wykonane badania diagnostyczne. Żadne z wykonanych badań nie wskazywały na podejrzenie zakażenia koronawirusem - podano.

 

ZOBACZ: Polscy chemicy pokazali, jak tanio zsyntetyzować lek stosowany w COVID-19

 

W poniedziałek na skutek dalszych wątpliwości diagnostycznych kierownik oddziału zdecydował o pobraniu posiewu w kierunku koronawirusa,

 

W środę szpital otrzymał dodatni wynik badania. Oddział zamknięto, a kwarantanną oraz nadzorem epidemiologicznym objęto 23 pacjentów i 14 osób z personelu medycznego. Zakażonego pacjenta przetransportowano na oddział zakaźny szpitala przy ul. Toruńskiej.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie