Wicepremier Hiszpanii zainfekowana koronawirusem

Świat
Wicepremier Hiszpanii zainfekowana koronawirusem
PAP/EPA/Chema Moya
Carmen Calvo jest trzecim ministrem w rządzie Pedra Sancheza, u której stwierdzono SARS-CoV-2

Wicepremier Hiszpanii Carmen Calvo została zainfekowana koronawirusem - poinformował w środę po południu rząd w Madrycie na podstawie badania wykonanego u 63-letniej polityk. Calvo jest trzecim ministrem w rządzie Pedra Sancheza, u której stwierdzono SARS-CoV-2.

Wcześniej zakażenie koronawirusem wykryto u minister ds. równouprawnienia Irene Montero oraz szefowej resortu polityki terytorialnej i służb publicznych Caroliny Darias.

 

Calvo w niedzielę trafiła do jednego z madryckich szpitali z powodu infekcji dróg oddechowych. W dniu jej przyjęcia władze placówki poinformowały, że wicepremier przeszła badania na obecność koronawirusa.

 

ZOBACZ: Pracownicy uciekali z hiszpańskich domów opieki. Pacjenci umierali w łóżkach

 

Wprawdzie pierwszy test wykonany u Calvo dał wynik negatywny, ale kolejne badanie, przeprowadzone we wtorek, potwierdziło zakażenie.

 

W środę rząd ujawnił też wstępne dane dotyczące wpływu epidemii na hiszpański rynek pracy. Wynika z nich, że w związku z epidemią tymczasowo zwolnionych z pracy zostało w Hiszpanii już ponad 260 tys. osób. Po południu hiszpańska grupa handlowa El Corte Ingles zapowiedziała, że z powodu rosnącej liczby zakażeń zamierza tymczasowo zwolnić 22 tys. pracowników swoich sklepów w Hiszpanii. W trakcie zwolnienia na okres dwóch tygodni załoga ma tym czasie otrzymywać pełną pensję.

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie