Media: przypadek koronawirusa w Domu Świętej Marty, gdzie mieszka papież

Świat
Media: przypadek koronawirusa w Domu Świętej Marty, gdzie mieszka papież
PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
Watykan nie odniósł się do tych doniesień

Przypadek zakażenia koronawirusem stwierdzono w watykańskim Domu Świętej Marty, gdzie mieszka papież Franciszek - podał w środę włoski dziennik "Il Messaggero". Według gazety wirusa potwierdzono u współpracownika papieża z Sekretariatu Stanu.

Pracownik Stolicy Apostolskiej, który mieszka w tej rezydencji w Watykanie, został hospitalizowany. Jak zaznaczył dziennik na swojej stronie internetowej, stan chorego nie budzi obaw. Problemem jest natomiast obecność koronawirusa w miejscu zamieszkania papieża - dodał.

 

Watykan nie odniósł się do tych doniesień. 

 

ZOBACZ: Biskup zakażony koronawirusem. Widział się z papieżem


W połowie marca ordynariusz francuskiej diecezji Angers bp Emmanuel Delmas obecny podczas wizyty ad limina w Watykanie, gdzie widział się z papieżem, uzyskał wynik pozytywny na obecność koronawirusa. Pierwsze symptomy choroby odczuwał już w Rzymie. Jak podaje portal tygodnika "La Vie", jedna trzecia francuskiego episkopatu została izolowana.

W oficjalnym komunikacie diecezja Angers podała, że stan hierarchy jest dobry i nie budzi niepokoju, a od momentu przyjazdu bp Delmas znajduje się w odizolowaniu. Całkowitej izolacji zostali poddani także pozostali członkowie francuskiej delegacji - w sumie 29 hierarchów z południowo-zachodnich diecezji Francji. Zakażony koronawirusem biskup odczuwał pierwsze symptomy choroby już podczas wcześniejszej  wizyty w Rzymie.

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie