14. ofiara koronawirusa w Polsce. Ponad 1000 zakażonych

Polska
14. ofiara koronawirusa w Polsce. Ponad 1000 zakażonych
PAP/Leszek Szymański
Ponad tysiąc osób zakażonych koronawirusem w Polsce

"Mamy 74 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - przekazał we wtorek resort zdrowia. Ministerstwo poinformowało także o 14. ofierze koronawirusa w Polsce. To 80-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Skarżysku Kamiennej.

"Mamy 74 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i woj. małopolskiego" - poinformował resort zdrowia.

 

"Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14 osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1031/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - dodano.

ZOBACZ: Obrady Sejmu na Wiejskiej. Minister zdrowia: potrzebuję narzędzi

 

Zakażona pielęgniarka

 

Jak wcześniej informował dyrektor Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, czterech pacjentów z oddziału neurologicznego zostało zarażonych koronawirusem, jeden z nich zmarł w środę przed południem.

 

Oddział szpitala został zamknięty we wtorek, po tym jak pielęgniarka pracująca w placówce i w szpitalu w Grójcu (Mazowieckie) została zakażona koronawirusem.

 

- Od 65 osób, w tym 48 pracowników szpitala i 17 pacjentów pobrane zostały próbki do badań i wysłane do laboratorium w Kielcach. - Otrzymaliśmy do tej pory wyniki 15 pacjentów i dwóch pracowników szpitala. Niestety, wyniki czterech pacjentów były dodatnie. Jeden z nich zmarł dzisiaj przed południem – powiedział dyr. Lepiarz, który zarządził ewakuację wszystkich pacjentów do bezimiennego szpitala w Starachowicach.

 

- Personel szpitala będzie musiał przejść kwarantannę. Czekamy na wyniki pozostałych próbek – zaznaczył.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie