Stabilne poparcie dla PiS, traci KO. Na podium też Lewica

Polska
Stabilne poparcie dla PiS, traci KO. Na podium też Lewica
PAP/Darek Delmanowicz
Analizując wyniki sondażu opublikowanego we wtorkowym wydaniu, gazeta zauważyła, że "PiS cieszy się niemal takim samym poparciem, jak w lutym"

Poparcie dla PiS jest na poziomie 41,89 proc., dla KO - 23,81 proc., dla Lewicy - 15,37 proc., dla PSL - 10,23 proc., a dla Konfederacji - 8,18 proc. - wynika z najnowszego sondażu wyborczego na zlecenie "Super Expressu".

Analizując wyniki sondażu opublikowanego we wtorkowym wydaniu, gazeta zauważyła, że "PiS cieszy się niemal takim samym poparciem, jak w lutym".

 

"Traci natomiast Koalicja Obywatelska. W poprzednim sondażu »SE« miała notowania sięgające 25 proc." - czytamy w gazecie.

 

ZOBACZ: Prawie połowa głosów dla PiS, na podium KO i Lewica. Sondaż CBOS

 

Jak dodano, według ekspertów, sytuacja jest dynamiczna i może się zmienić. "Nie wiemy, jak ludzie zareagują na nadchodzące ciężkie tygodnie. Na dziś jesteśmy trzy tygodnie za Włochami i nawet jeśli uda się nam o 2/3 ograniczyć sytuację względem tego kraju, to może znaczyć tyle, że o 2/3 będzie krótszy konwój z trumnami. Nie podejmuję się przewidzieć, czy to będzie powszechnie uznane za sukces" - powiedział gazecie politolog, prof. Jarosław Flis.

 

Badania na zlecenie "SE" zrealizował Instytut Badań Pollster 17-18 marca na próbie 1077 dorosłych Polaków. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie