Powstaną 52 odcinki "Wilka i Zająca"

Kultura
Powstaną 52 odcinki "Wilka i Zająca"
Youtube/ screen
Kreskówka "Wilk i Zając" ma już ponad 50 lat

W rosyjskim studiu filmów animowanych Sojuzmultfilm powstaną co najmniej 52 odcinki kultowej kreskówki "Wilk i Zając". Nowy serial już cieszy się zainteresowaniem za granicą. Postacie głównych bohaterów mają być znacznie zmienione, a tematy - zaktualizowane.

- Nie będzie to kontynuacja w klasycznym sensie tego słowa - zapowiedziała szefowa Sojuzmultfilmu Juliana Słaszczewa. Zachowana będzie idea filmu, ale wątki będą znacznie zmienione. Pojawi się nowoczesna sceneria, będą też nowi bohaterowie drugoplanowi.

 

Co więcej, Wilk i Zając będą wyglądać inaczej; wizualnie postacie te zostaną zmodyfikowane. Słaszczewa nie podała szczegółów, ale wyjaśniła, że bohaterowie mają być zrozumiali dla dzisiejszego młodego pokolenia - głównymi odbiorcami nowego "Wilka i Zająca" będą dzieci w wieku sześciu-ośmiu lat.

 

Styl pozostanie zachowany

 

Media w Rosji zapewniają, że styl poprzedniego filmu będzie zachowany, a więc "Wilk i Zając" pozostaną komedią pełną gagów i pogonią Wilka za Zającem obywającą się niemal bez słów.

 

Chociaż bohaterowie nie będą mówić zbyt wiele, to do dialogów użyczą im głosu sławni rosyjscy wykonawcy - zapowiedziała szefowa studia.

 

ZOBACZ: Pobity Kopciuszek, Śnieżka z rozbitym nosem. Postaci z bajek jako ofiary przemocy domowej

 

Premiera planowana jest na lato 2020 roku. Na konferencji prasowej w marcu Słaszczewa zapowiedziała pierwszy cykl składający się z 26 siedmiominutowych odcinków. Planowany jest jednocześnie drugi taki cykl, ponieważ serial powinien mieć 52 odcinki, by mógł trafić do sprzedaży za granicę.

 

Potencjał międzynarodowy

 

Projekt ma potencjał międzynarodowy; "ogromnie zainteresowane są Chiny i wiele innych krajów azjatyckich" - podkreśliła przedstawicielka Sojuzmultfilmu.

 

"Wilk i Zając" był produkowany w ZSRR od 1969 roku. Choć minęło już 50 lat od jego powstania, jest uważany za najbardziej lubiany film animowany Rosjan.

 

W serialu Wilk nieustająco próbuje złapać i pożreć Zająca, ten zawsze mu się wymyka, a pogoni tej towarzyszą niespodziewane zwroty akcji.

 

Nowe przygody "Wilka i Zająca" nie obędą się oczywiście bez tytułowej pogróżki: "Nu, pogodi!" ("Ja ci pokażę!").

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie