Ponad 800 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

Polska
Ponad 800 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce
PAP/Jakub Kaczmarczyk

"Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - poinformował we wtorek resort zdrowia. "W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 844" - dodano.

"Mamy 45 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z woj. wielkopolskiego" - poinformowało ministerstwo zdrowia.

 

"W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 844/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - dodano.

ZOBACZ: Wezwali kobietę na testy na koronawirusa. Musiała wrócić taksówką i zapłacić 600 zł

 

Stan pandemii

 

Zapalenie płuc zwane COVID-19, które pojawiło się w Chinach pod koniec 2019. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w związku z sytuacją 11 marca stan pandemii. W Polsce od soboty obowiązuje stan epidemiczny. Wprowadzono wiele restrykcji związanych z funkcjonowaniem instytucji, placówek, przekraczaniem granic.

 

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

 

Zobacz mapę koronawirusa w Polsce:

 

zdr/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie