Kobieta z koronawirusem przeniesiona na OIOM. "Jej stan jest ciężki"

Polska
Kobieta z koronawirusem przeniesiona na OIOM. "Jej stan jest ciężki"
PAP/Artur Reszko
W Zachodniopomorskiem koronawirusa zdiagnozowano dotychczas u 21 osób

Kobieta, u której w poniedziałek wykryto koronawirusa, została przeniesiona na oddział intensywnej opieki medycznej - poinformował we wtorek rzecznik szpitala wojewódzkiego w Szczecinie. To pacjentka w starszym wieku.

- Pacjentka, która trafiła do nas wczoraj z powiatu białogardzkiego z potwierdzonym koronawirusem, ze względu na pogarszający się stan zdrowia musiała zostać przeniesiona na oddział intensywnej terapii. Jej stan jest ciężki - poinformował we wtorek rzecznik szczecińskiego szpitala wojewódzkiego Mateusz Iżakowski.

 

ZOBACZ: Wezwali kobietę na testy na koronawirusa. Musiała wrócić taksówką i zapłacić 600 zł

 

To kobieta w starszym wieku, koronawirusa wykryto u niej w poniedziałek wieczorem. Drugą osobą przebywającą na oddziale intensywnej opieki medycznej szpitala przy ul. Arkońskiej jest pacjentka w średnim wieku ze Stargardu; SARS-CoV-2 zdiagnozowano u niej 6 marca.

 

W Zachodniopomorskiem koronawirusa zdiagnozowano dotychczas u 21 osób, ośmioro z nich przebywało początkowo w izolacji domowej, ale decyzją lekarzy zostali skierowani do przekształconego w placówkę zakaźną szpitala wojewódzkiego.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie