25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

Polska
25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce
PAP/Artur Reszko

"Mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - poinformował we wtorek resort zdrowia. "W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 799" - dodano.

"Mamy 25 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego" - poinformowało ministerstwo zdrowia.

 

"W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 799/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - dodano.

 

ZOBACZ: Wezwali kobietę na testy na koronawirusa. Musiała wrócić taksówką i zapłacić 600 zł

 

O ośmiu nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku poinformowały służby prasowe wojewody dolnośląskiego w wydanym we wtorek komunikacie. Potwierdzono tam we wtorek osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

 

"Trzy osoby przebywają we wrocławskim szpitalu, a pięć znajduje się w domowej kwarantannie" - podano w komunikacie.

 

Nowy przypadek w woj. kujawsko-pomorskim to z kolei starszy mężczyzna z powiatu brodnickiego. - Wrócił on z zagranicy. Przebywa w kwarantannie domowej. Jego stan jest dobry – poinformował rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. 

 

Nowy przypadki w woj. lubelskim dotyczą sześciu kobiet. Jedna w wieku powyżej 61 lat pochodzi z powiatu lubelskiego i jest w stanie poważnym. Jedna z powiatu chełmskiego w wieku powyżej 61 lat jest w stanie dobrym i miała styczność z osobą zakażoną.

 

Pozostałe cztery kobiety pochodzą z powiatu zamojskiego. Jedna z nich jest w przedziale wieku 0-20 lat, dwie w przedziale 41-60 lat, a jedna w wieku powyżej 61 lat. Wszystkie miały styczność z osobą zakażoną. Są w dobrym stanie.

 

Stan pandemii

 

Zapalenie płuc zwane COVID-19, które pojawiło się w Chinach pod koniec 2019. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w związku z sytuacją 11 marca stan pandemii. W Polsce od soboty obowiązuje stan epidemiczny. Wprowadzono wiele restrykcji związanych z funkcjonowaniem instytucji, placówek, przekraczaniem granic.

 

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie