"Niech przykład idzie z góry!". Apel nauczycieli do Agaty Dudy

Polska
"Niech przykład idzie z góry!". Apel nauczycieli do Agaty Dudy
Youtube.com/W Pałacu Prezydenckim
Pierwsza Dama czyta książkę Otfrieda Preusslera pt. "Malutka Czarownica"

"Pani Agato, niech przykład idzie z góry! Proszę nam pokazać, jak to się robi" - tak w mediach społecznościowych nauczyciele odpowiadają pierwszej damie, która kilka dni temu zachęcała pedagogów do prowadzenia zajęć online.

11 marca ogłoszono, że od 12 marca nie będą odbywały się lekcje, a od 16 do 25 marca włącznie, szkoły zostaną zamknięte. 20 marca premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii oraz przedłużeniu zamknięcia szkół do świąt Wielkanocnych.


"Proszę nam pokazać, jak to się robi"

 

- Mamy wyjątkowy, niełatwy dla nas wszystkich czas. Mimo wszelkich trudności powinniśmy wszyscy zadbać o to, by dzieci i młodzież miały możliwość nauki także w warunkach domowych - mówiła w środę pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, która wspiera inicjatywę #AkcjaEdukacja.


Na słowa pierwszej damy, która przez wiele lat uczyła języka niemieckiego, w mediach społecznościowych odpowiadają nauczyciele.

 

"Pani Agato, niech przykład idzie z góry! Proszę nam pokazać jak to się robi" - piszą pdagodzy.

 

ZOBACZ: Deloitte: Tarcza antykryzysowa w niewielkim stopniu odnosi się do dużych firm

 

Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy.

 

"Ale poproszę, by nie była to lekcja w elitarnym liceum w dużym mieście, tylko w zwykłej szkole, gdzie chodzą dzieci nie mające laptopa, nie umiejące poradzić sobie, gdy link nie działa..." - pisze pani Anna.

 

"Chętnie użyczę mojego sprzętu , udostępnię moje warunki i uczniów najlepiej wybranych losowo i poproszę na wszystkich poziomach + rozszerzenie" - dodaje pan Andrzej.

 

"Chętnie obejrzę takie zajęcia starszej koleżanki po fachu. I do awansu się przyda udział w takich otwartych lekcjach. Pozdrawiam germiastycznie." - napisał pan Mariusz.

 

Pierwsza dama czyta książkę

 

W czwartek Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Pierwsza Dama w ramach akcji #zostanwdomu będzie czytała książkę Otfrieda Preusslera pt. "Malutka Czarownica".

 


Kolejne odcinki trafiają do serwisu YouTube umieszczane przez konto "W Pałacu Prezydenckim". Pierwszy odcinek dodano 19 marca, a kolejny 23.

 


#AkcjaEdukacja


Organizatorami akcji są Ministerstwo Cyfryzacji i inicjatywa GovTech Polska. Na platformie www.gov.pl/zdalnelekcje zarówno uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z materiałów przeznaczonych na konkretne zajęcia przygotowanych m.in. przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Dotychczas opublikowane pliki i strony internetowe realizują program szkoły podstawowej oraz szkół średnich i branżowych ze starego systemu. Osoby korzystające ze strony mogą zgłosić własne propozycje materiałów, lub narzędzi edukacyjnych.


W zakładce "Zdalna Klasa" można z kolei znaleźć porady dotyczące prowadzenia lekcji online.

 

ZOBACZ: Szef MEN: prawdopodobnie przerwa w szkołach zostanie wydłużona

 

Na stronie zamieszczono m.in. propozycje narzędzi, które ułatwią kontakt z uczniem, poradniki wideo i darmowe zasoby edukacyjne.


"Chcemy się policzyć i udowodnić, że koronawirus to nie #koronaferie i wykorzystać czas spędzony w domu najlepiej jak tylko potrafimy! Zostańcie z nami! Tutaj będziemy dzielić się z Wami najciekawszymi informacjami i pokazywać aktywności przygotowane wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji i innymi instytucjami. Pokażmy, że spędzamy ten czas w najlepszy możliwy sposób!" - przekonuje zespół GovTech Polska.

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie