Zamknęli szkołę. Uczniowie zorganizowali zakończenie roku... w Minecrafcie

Technologie
Zamknęli szkołę. Uczniowie zorganizowali zakończenie roku... w Minecrafcie
Twitter/@backyennew

Szkoły w Japonii podobnie jak placówki w Polsce zostały zamknięte z powodu epidemii koronawirusa. Wielu uczniów ominie ceremonia zakończenia roku szkolnego zaplanowana na koniec marca. Grupa kolegów kończąca szkołe podstawową zorganizowała swoją własną "galę" - w grze komputerowej.

"- Co robisz? - Postanowiliśmy zorganizować wspólną ceremonię ukończenia szkoły" - tak dialog ze swoim synem opisał na Twitterze użytkownik backyennew. Do wpisów dołączył zdjęcia monitora z uruchomioną grą Minecraft, w której gracze mogą stworzyć zarówno proste budowle, jak i bardziej skomplikowane konstrukcje.

 

Koniec roku w... grze komputerowej

 

 

Grupa pomysłowych uczniów za pomocą wirtualnych klocków zbudowała własną szkolną salę - nie zabrakło czerwonego "dywanu", miejsc dla uczniów i podestu dla nauczycieli.

 

 

"Spędzili cały dzień wspólnie, bawiąc się online. Cieszę się, że mieli z tego frajdę" - dodał autor wpisu. Kreatywna zabawa spotkała się z uznaniem internautów - post polubiono ponad 80 tys. razy.

 

Japonia: 840 zarażonych

Decyzja o zamknięciu japońskich szkół zapadła pod koniec lutego. Zajęcia planowo mają zostać wznowione w połowie kwietnia, po zakończeniu ferii wiosennych.

 

W Japonii do tej pory odnotowano 840 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu powikłań zmarło 25 osób. 36 jest w poważnym stanie. Liczba ta nie obejmuje pasażerów wycieczkowca "Diamond Princess", który był zacumowany w Jokohamie - koronawirusem zaraziło się 696 osób, 7 zmarło.

 

ZOBACZ: Co z igrzyskami w Tokio? Zapłonął znicz olimpijski, a sztafeta ruszyła

 

Przez epidemię koronawirusa nie wiadomo, czy w sierpniu odbędą się igrzyska olimpijskie w Tokio. W czwartek na starożytnym stadionie w Olimpii w Grecji wzniecono ogień olimpijski - bez udziału widzów. Organizatorzy nie wykluczają również przełożenia igrzysk na koniec roku.

bas/hlk/ polsatnews.pl, SoraNews24
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie