Kobieta z objawami Covid-19 uciekła ze szpitala w Koninie. "Była bardzo roszczeniowa"

Polska
Kobieta z objawami Covid-19 uciekła ze szpitala w Koninie. "Była bardzo roszczeniowa"
Facebook/ Wielkopolska Policja
Szybka reakcja policjantów zapobiegła jakimkolwiek kontaktom 48-latki z innymi osobami

Do ośmiu lat więzienia grozi 48-letniej kobiecie, która z objawami zakażenia SARS-CoV-2 uciekła w sobotę ze szpitala w Koninie. Po 30 minutach mieszkanka pow. tureckiego została zatrzymana. Nie miała kontaktu z osobami postronnymi.

Oficer prasowy konińskiej policji mł. asp. Sebastian Wiśniewski poinformował w niedzielę, że 48-latka trafiła w piątek na Oddział Zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie z powodu duszności, kaszlu i wysokiej temperatury ciała.

 

- Po pierwszej dobie, podczas nieuwagi personelu medycznego, postanowiła uciec ze szpitala i wrócić do swojego miejsca zamieszkania - przekazał policjant.

 

Uciekinierkę odnaleziono po 30 minutach

 

Policjanci dostali informację o ucieczce pacjentki ok. godz. 17.00. - Po około 30 minutach w miejscowości Kępina kobieta została odnaleziona przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego konińskiej policji. 48-latka oświadczyła, że nie chce przebywać w szpitalu i wraca do domu. Kobieta była bardzo roszczeniowa, choć do poleceń mundurowych się stosowała - powiedział Wiśniewski.

 

ZOBACZ: Angela Merkel zaczyna kwarantannę. Miała kontakt z koronawirusem

 

Dodał, że policjanci przez cały czas utrzymywali bezpieczną odległość od pacjentki. - Po kilkunastu minutach przyjechała załoga pogotowia, która była przystosowana do przewożenia osób z objawami zarażenia koronawirusem. Kobietę przetransportowano z powrotem do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie na oddział zakaźny - przekazał policjant.

 

Podkreślił, że szybka reakcja policjantów zapobiegła jakimkolwiek kontaktom 48-latki z innymi osobami. Wiśniewski przekazał, że kobieta będzie odpowiadać przed sądem za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Grozi jej za to do ośmiu lat więzienia.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie