Włochy: Ksiądz udzielał chrztu - interweniowała policja

Polska
Włochy: Ksiądz udzielał chrztu - interweniowała policja
PAP/EPA/CIRO FUSCO
Na zdj. ksiądz na dachu kościoła Santa Maria della Salute w Neapolu przy jednej ze stacji drogi krzyżowej

Ksiądz, rodzice dziecka, ojciec chrzestny i fotograf zostali ukarani koło Neapolu za zorganizowanie chrztu w parafii, mimo zakazu uroczystości religijnych we Włoszech z powodu epidemii koronawirusa. Na ceremonię natknęli się karabinierzy podczas kontroli.

Włoskie media podały, że do zdarzenia doszło w miejscowości San Gennaro Vesuviano na południu kraju. Do tamtejszego kościoła weszli karabinierzy podczas rutynowej kontroli. Okazało się, że w środku trwa chrzest, którego udzielał proboszcz.

 

ZOBACZ: Włochy: ponad 620 ofiar koronawirusa w ciągu doby

 

Funkcjonariusze spisali księdza i cztery inne osoby za złamanie przepisów z rozporządzenia władz o zakazie wszelkich uroczystości, także religijnych. Sprawę przekazali przełożonym.

 

Grozi za to grzywna w wysokości 206 euro lub trzy miesiące aresztu. 

 

47 tys. zakażonych

 

Włochy to obecnie najsilniej dotknięty epidemią koronawirusa kraj na świecie. Do tej pory zmarły tam 4032 zakażone osoby, a u 47 tysięcy potwierdzono zakażenie wirusem. Wyleczonych zostało ponad 5100 chorych; prawie 690 w ciągu jednego dnia

 

ZOBACZ: Stan epidemii w Polsce. "To decyzja ratująca życie"

 

W czwartek liczba zmarłych we Włoszech zakażonych koronawirusem przewyższyła liczbę ofiar w Chinach.

 

W najbardziej dotkniętej kryzysem epidemicznym Lombardii liczba zmarłych wzrosła do 2549. W ciągu jednej doby zanotowano tam 381 zgonów. Zakażonych jest 22 tysiące osób, w tym w Mediolanie 3800 - podały władze regionalne.

ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie