Twardoch i Orbitowski piszą książkę. Chcą w ten sposób wesprzeć lekarzy

Kultura
Twardoch i Orbitowski piszą książkę. Chcą w ten sposób wesprzeć lekarzy
Facebook.com/orbitowski
Łukasz Orbitowski zachęca do czytania powieści o Zdzisławie Zarazku

"Razem ze Szczepanem Twardochem zastanawialiśmy się co by tu zrobić, aby rozjaśnić te smutne dni sobie, ale i Wam wszystkim. W ten sposób narodził się detektyw Zdzisław Zarazek" - mówi pisarz Łukasz Orbitowski, który wspólnie z innym autorem zdecydował się publikować w internecie powieść "pisaną na spontanicznie, epizodycznie i podług rozkazów serca".

"Na zarazę Zarazek" to humorystyczna opowieść improwizowana. Piszemy ją na zmianę. Nie ustalamy niczego z wyprzedzeniem, zaskakujemy siebie nawzajem tak samo, jak chcemy zaskakiwać i bawić czytelników, samemu również bawiąc się pisaniem" - przyznają autorzy Łukasz Orbitowski i Szczepan Twardoch.

 

Mimo że powieść jest dostępna za darmo, jej autorzy zachęcają do wspierania zbiórek chary-tatywnych. Proponują doposażanie ośrodków medycznych w niezbędny sprzęt lub darowiznę na rzecz Funduszu Solidarności COVID-19 na Facebooku.

 

Na stronie internetowej nazarazezarazek.pl dostępne są już trzy rozdziały książki

 

 

"Pisarze zasadniczo bezużyteczni"

 

"Jako pisarze jesteśmy w ciężkich czasach zasadniczo bezużyteczni, postanowiliśmy więc z Łukaszem Orbitowskim chwycić się tego, co ledwie, ale jednak uzasadnia naszą egzystencję: przyjaźni i pracy. Oto efekt, na bieżąco improwizowana opowieść, której kolejne rozdziały zamierzamy dostarczać państwu regularnie, dla uciechy naszej i państwa, za darmo, bez reklam" - zachęca Twardoch.

 

ZOBACZ: Nowe ogniska koronawirusa we Włoszech. Na północy - katastrofa

 

Szczepan Twardoch jest autorem powieści takich jak Morfina (2012), Drach (2014), Król (2016) i Królestwo (2018), laureatem nagród, między innymi Śląskim Wawrzynem Literackim i Nagrodą Czytelników Nike.

 

Łukasz Orbitowski jest pisarzem kojarzonym głównie z literaturą grozy, krytykiem literatury fantastycznej i publicystą. Opublikował m.in. powieści "Tracę ciepło", "Święty Wrocław" i zbiór opowiadań "Nadchodzi".

 

msl/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie