"Ma koronawirusa". Dzieci zaatakowały Wietnamkę w Łukowie

Polska
"Ma koronawirusa". Dzieci zaatakowały Wietnamkę w Łukowie
Facebook

Policjanci ustalili personalia chłopców wieku od 10 do 14 lat, którzy w Łukowie (Lubelskie) na ulicy zaatakowali Wietnamkę i ubliżali jej. Nagranie z tego zdarzenia zostało zamieszczone w internecie. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

- Na nagraniu widać, jak grupka dzieci ubliża kobiecie. Jeden z chłopców rzucił w jej kierunku gałęzią, drugi plastikowym talerzem, kolejny pojemnikiem z napojem - poinformował w piątek oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łukowie Marcin Józwik.

 

Na filmie słychać jak kobieta w reakcji na atak, mówi "nie wolno". W odpowiedzi jeden z chłopców stwierdza: "ale pani ma koronawirusa".  

 

ZOBACZ: 367 przypadków koronawirusa w Polsce. Sprawdź, gdzie najwięcej

 

Informacje o zamieszczonych na portalu społecznościowym filmach policja otrzymała w czwartek. Policjanci analizujący nagrania ustalili, że agresja dzieci skierowana była wobec pochodzącej z Wietnamu 59-letniej kobiety, mieszkającej od kilku lat w Łukowie.

 

Sprawcy mają od 10 do 14 lat

 

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w czwartek na jednej z ulic tego miasta.

 

Policjanci ustalili też personalia małoletnich. Józwik powiedział, że to grupa sześciu osób. - To chłopcy w wieku od 10 do 14 lat - zaznaczył.

 

Jak dodał, zabezpieczone przez policjantów materiały zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Łukowie, który będzie m.in. ustalać wszystkie okoliczności tego zdarzenia. 

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie