Kolejna doba bez nowych zakażeń koronawirusem w Chinach

Świat
Kolejna doba bez nowych zakażeń koronawirusem w Chinach
PAP/EPA/PAOLO SALMOIRAGO

W ciągu ostatniej doby, tak jak poprzedniej, nie zarejestrowano w Chinach nowych lokalnych przypadków zakażenia koronawirusem - podała w piątek w Pekinie państwowa komisja zdrowia.

Jak poinformowała komisja, nowe przypadki infekcji z ostatniej doby dotyczą 39 osób, które przyjechały do Chin z zagranicy. Dzień wcześniej takich przypadków było o pięć mniej, a w sumie od początku epidemii jest już ich 228.

 

Według komisji liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła o trzy do 3248. W sumie w Chinach kontynentalnych koronawirusem zaraziło się 80 967 osób, z których ponad 71 tysięcy powróciło do zdrowia. 

 

ZOBACZ: Niepokojące odkrycie naukowców. Nowe, nieznane objawy koronawirusa

 

Dobre wiadomości napływają także z Korei Południowej. W czwartek w tym kraju spadła, w porównaniu z poprzednimi dniami, liczba nowych zakażeń koronawirusem. Jak podały w piątek służby sanitarne tego kraju, w ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano kolejnych 87 przypadków infekcji.

 

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła o trzy do 94. W sumie do tej pory w Korei Południowej potwierdzono 8652 przypadki infekcji.

 

Najwięcej, ponad połowę nowych zakażeń ponownie zarejestrowano w mieście Daegu, na południu Korei Płd, i w sąsiedniej prowincji Gyeongsang Północny. 

 

ZOBACZ: Chiny przekażą Polsce 10 tys. testów na koronawirusa, okrycia, maseczki

 

Zapalenie płuc zwane COVID-19, które pojawiło się w Chinach pod koniec 2019. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w związku z sytuacją 11 marca stan pandemii.

 

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie