8 ton papieru toaletowego w skradzionej przyczepie

Świat
8 ton papieru toaletowego w skradzionej przyczepie
Facebook/Guilford County Sheriff's Office
Skradziona przyczepa miała służyć do transportu ok. 8 ton papieru toaletowego

8 tys. kilogramów papieru toaletowego znaleźli w skradzionej ciężarówce naczepowej policjanci z amerykańskiego stanu Karolina Północna. Funkcjonariusze nie podali danych kierowcy, gdyż - jak to ujęli - papier toaletowy to "teraz dość delikatna sprawa".

Śledztwo wykazało, że ciężarówka naczepowa została skradziona, a pojazd zamierzano wykorzystać do transportu ok. 8 tys. kilogramów papieru toaletowego - przekazało biuro szeryfa hrabstwa Guilford.

 

 

W przyczepie znajdowały się też ręczniki papierowe oraz inne produkty higieniczne. Kierowca jest podejrzany o kradzież przyczepy; nie postawiono mu zarzutów w związku z jego ładunkiem.

 

ZOBACZ: Amerykanie szturmują granicę z Meksykiem. Kupują papier toaletowy

 

Z obawy przed koronawirusem Amerykanie masowo robią zapasy. Część półek w sklepach jest pustych, w niektórych miejscach kraju brakuje podstawowych artykułów higienicznych, w tym papieru toaletowego.

 

Ze wzrostu zapotrzebowania na ten produkt śmiał się nawet minister zdrowia USA Alex Azar. - Papier toaletowy nie jest skuteczną ochroną przed koronawirusem - zapewniał na jednej z konferencji prasowych.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie