Amerykanie szturmują granicę z Meksykiem. Kupują papier toaletowy

Świat
Amerykanie szturmują granicę z Meksykiem. Kupują papier toaletowy
Twitter/@pincheponchi;Twitter/@maria64982261
Przy przejściu granicznym pojawili się nietypowi sprzedawcy

Mieszkańcy Kalifornii przekraczają granicę z Meksykiem w poszukiwaniu papieru toaletowego, wody i niezbędnych artykułów - informują lokalne media. Do sklepów za granicą jeżdżą również... amerykańscy sprzedawcy, którzy dzięki tym "wycieczkom" zaopatrują swoje własne lokale.

Stacja WKBN 27 News zwróciła uwagę, że Amerykanie "zalewają" przygraniczny meksykański stan Kalifornia Dolna. To reakcja wywołana pustymi półkami w sklepach i strachem przed brakiem podstawowych produktów. Najszybciej "znikają" paczki papieru toaletowego, mydło i środki higieniczne.

 

Sklepy wprowadzają reglamentację

 

Pracownicy sklepu magazynowego Costco w Tijuanie donoszą, że w ostatnich dniach panuje wzmożony ruch. Klienci wykorzystują wszystkie dostępne sklepowe wózki - jest ich ponad 600.

 

- Podróże przez granice są dla nas wyzwaniem, ale będziemy próbować dalej - zapewnia Maria Castro, jedna z klientek, pracująca na co dzień w amerykańskim Costco - w Fullerton. Dodaje, że jej sklep ma problem z systematycznym uzupełnianiem zapasów. Podróż za granicę w jedną stronę zabiera jej dwie godziny, jednak tylko w Meksyku jest w stanie kupić m.in. jedzenie w puszkach, ryż i wodę.

 

ZOBACZ: Fundacja Biedronki przeznaczy 50 mln zł na pomoc seniorom

 

Przez nagłe zainteresowanie niektóre przygraniczne sklepy już wprowadziły reglamentacje na wybrane produkty. W supermarkecie Calimax kupujący może kupić maksymalnie cztery sztuki danego artykułu.

 

Z powodu ograniczeń przy granicy kwitnie handel "obwoźny". W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia i filmu "sprzedawców", którzy oferują oczekującym na przejazd papier toaletowy "na sztuki".

 

 

 

Plany "ochrony" granic

 

Z informacji "The New York Times" wynika, że problem z przekroczeniem meksykańsko-amerykańskiej granicy, w niedługim czasie mogą mieć migranci i osoby szukające azylu. Czterech urzędników administracji Donalda Trumpa miało potwierdzić, że Biały Dom wkrótce ogłosi nowe zasady wprowadzane w związku z pandemią koronawirusa. Według regulacji, osoby dotychczas trafiające do ośrodków imigracyjnych, będą od razu kierowane do najbliższego punktu granicznego i odsyłane z powrotem do Meksyku.

 

ZOBACZ: Była na kwarantannie, poszła na zakupy. Zapłaci 5 tys. zł

 

Do tej pory w Meksyku odnotowano 118 przypadków zarażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby potwierdzono też pierwszy w kraju zgon pacjenta z Covid-19.

 

W Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatniej doby odnotowano 2089 przypadków. Łącznie koronawirusem zakażonych jest ponad 11 tys. osób. Z powodu pandemii zmarło 161 osób.

bas/luq/ "Newsweek", "The New York Times", polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze