Dworczyk: jesteśmy gotowi rozmawiać z opozycją o pakiecie antykryzysowym

Polska
Dworczyk: jesteśmy gotowi rozmawiać z opozycją o pakiecie antykryzysowym
Polsat News
Gościem Bogdana Rymanowskiego będzie w czwartek Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zadeklarował gotowość do rozmów z opozycją na temat pomocy dla pracowników i przedsiębiorców wobec problemów gospodarczych związanych z epidemią koronawirusa. - Jesteśmy otwarci na dialog - mówił w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w "Gościu Wydarzeń".

Według ministra nie ma powodów, by przesunąć datę wyborów prezydenckich. Jak dodał, decyzje będą zależały od rozwoju wydarzeń.

 

- Jesteśmy otwarci na dialog. Zresztą już daliśmy tego dowód, rozmawiając o pierwszej ustawie "antywirusowej" - powiedział Dworczyk w "Goścu Wydarzeń". - Dzisiaj też jesteśmy otwarci na dialog. Każde rozwiązanie, które może być korzystne dla obywateli i jest możliwe do wprowadzenia - zapewnił minister. Jak zastrzegł, "tego rodzaju rozwiązania zawsze są kompromisem między oczekiwaniami, a możliwościami czy to budżetowymi, czy to organizacyjnymi".

 

"Nie ma przesłanek, żeby wprowadzać stan wyjątkowy"

 

Dworczyk był też pytany o termin wyborów prezydenckich wobec możliwej kwarantanny tysięcy wyborców i kwestii bezpieczeństwa zdrowotnego członków komisji wyborczych. - Na pewno nikt nie będzie narażał bezpieczeństwa Polaków - oświadczył. - Jak ta epidemia będzie się rozwijać. W zależności od rozwoju sytuacji będziemy podejmować decyzje - zapowiedział.

 

ZOBACZ: Ponad dwa miliony podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy. "Daliśmy radę"

 

- Nie ma przesłanek do tego, żeby wprowadzać czy to stan wyjątkowy, czy to stan klęski żywiołowej, stąd też przesunięcie wyborów dzisiaj byłoby bezzasadne i nie miałoby podstawy prawnej - ocenił szef KPRM. - Ale jak będzie się rozwijała sytuacja, oczywiście nie jesteśmy w stanie przewidzieć i na pewno będziemy elastycznie reagować - dodał.

 

Pytany o krzywą przyrostu liczby stwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, Dworczyk stwierdził, że jesteśmy "trochę poniżej estymacji, które wcześniej były wykonywane". - Mamy nadzieję, że na to mają wpływ działania, które rząd polski podjął, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

bia/ Polsat News, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie