Ponad dwa miliony podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy. "Daliśmy radę"

Polska
Ponad dwa miliony podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy. "Daliśmy radę"
Zdj. Archiwalne/Facebook/Andrzej Duda

Sztab wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy zebrał ponad 2 mln podpisów poparcia pod jego kandydaturą; w czwartek listy z podpisami zostaną złożone w Państwowej Komisji Wyborczej - poinformowali szef sztabu wyborczego Joachim Brudziński i szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Aby zarejestrować kandydata w wyborach prezydenckich, trzeba zebrać 100 tys. podpisów; jest na to czas do 26 marca.

 

Podczas konferencji Brudziński i Sobolewski podziękowali za zaangażowanie wolontariuszom, działaczom PiS oraz partnerom w ramach Zjednoczonej Prawicy - Solidarnej Polsce i Porozumieniu Jarosława Gowina.

 

Brudziński "zameldował" także prezydentowi Andrzejowi Dudzie: "Daliśmy radę i damy radę".

 

 

Sobolewski przypomniał, że akcja zbierania podpisów rozpoczęła się w połowie lutego, a zostają one złożone w połowie marca.

 

- W miesiąc udało się zebrać ponad 2 mln podpisów poparcia. Z tą liczbą podpisów poparcia udaję się za chwilę do Państwowej Komisji Wyborczej w celu zarejestrowania kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy - mówił.

 

 

100 tys. podpisów w jednym okręgu

 

Polityk wyróżnił okręg świętokrzyski, gdzie zebrano blisko 100 tys. podpisów. - Można powiedzieć, że ten okręg mógłby sam zarejestrować kandydata - podkreślił.

 

 

Na początku lutego PiS zapowiadało, że komitet wyborczy Andrzeja Dudy stawia sobie za cel zebranie większej liczby podpisów niż pięć lat temu. Wówczas do PKW trafiło ich ponad 1,5 mln.

 

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie