Przebrani w kombinezony oferują płyny dezynfekujące. Później okradają

Polska
Przebrani w kombinezony oferują płyny dezynfekujące. Później okradają
KWP Gorzów Wlkp.
Funkcjonariusze przypominają, że służby sanitarne nie działają w ten sposób

Oszuści przebrani w kombinezony proponują dezynfekcję mieszkań. Później plądrują i okradają z kosztowności i pieniędzy tych, którzy im zaufali. Lubuska policja ostrzega przed osobami, które wykorzystują sytuację związaną z koronawirusem.

Nowa forma oszustw już pojawiła się w Polsce. Osoby przebrane w kombinezony, okulary ochronne, maseczki podszywają się za służby sanitarne i proponują przypadkowym osobom dezynfekcję ich mieszkań. Osoby robiące wszystko, aby uniknąć zarażenia koronawirusem coraz częściej godzą się na to. Tymczasem, kiedy jedna osoba realizuje pseudodezynfekcję, inna plądruje i czyści mieszkanie z wartościowych rzeczy oraz gotówki.

 

"Wymyślają coraz oryginalniejsze sposoby"

 

- Niestety wciąż pojawiają się Ci, którzy ten czas wykorzystują na to, aby kogoś oszukać i zdobyć jego kosztowności. Wymyślają coraz oryginalniejsze sposoby, aby przekonać swoje przyszłe ofiary. Nie ważne jak podle, ważne, aby było skutecznie. Cel dla nich uświęca środki A jest jeden - wzbogacić się kosztem niewinnych i nic niepodejrzewających osób - zauważa nadkom. Marcin Maludy z policji w Gorzowie Wlkp.

 

Dodaje, że oszuści "bez skrupułów zdobywają pieniądze i kosztowności tych, którzy im zaufali". 

 

ZOBACZ: Więźniowie pomagają w walce z koronawirusem

 

Funkcjonariusze przypominają, że służby sanitarne nie działają w ten sposób. Przede wszystkim zawsze wskazany, a nawet konieczny wydaje się telefon do pracowników sanepidu czy instytucji, na którą powołują się takie osoby.

 

"Nie wpuszczajmy ich do mieszkania pod żadnym pretekstem"

 

- Absolutnie nie wpuszczajmy ich do mieszkania pod żadnym pretekstem. Do tego dochodzą szczególnie kwestie zdrowotne - szczególnie dziś. O takich sytuacjach prosimy powiadamiać policję - apeluje nadkom. Maludy.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie