Stołeczni radni obradują w maseczkach antyseptycznych. Na sali ponad 50 osób

Polska
Stołeczni radni obradują w maseczkach antyseptycznych. Na sali ponad 50 osób
Twitter/Krzysztof Horwat

Warszawscy radni obradują w czwartek w maskach antyseptycznych. Niektórzy siedzą obok siebie, nie zachowując odległości między osobami zalecanej przez służby epidemiologiczne. W sali obrad znajduje się łącznie ponad 50 osób.

Większość radnych warszawy weszła do Sali obrad w Pałacu Kultury i Nauki w maseczkach antyseptycznych na twarzach. Zasiedli jednak na miejscach, niektórzy ramię w ramię, inni w oddaleniu. 

 

W sali obrad znajduje się łącznie ponad 50 osób.

Przypomnijmy, że w piątek wprowadzono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. Rząd ograniczył m.in.  spotkania w grupach powyżej 50 osób.

 

ZOBACZ: Rząd wprowadza stan zagrożenia epidemicznego


- Ograniczenie dotyczy - jak powiedział premier - marszów, demonstracji, uroczystości religijnych i wszelkich zgromadzeń wiążących się z działalnością instytucji centralnych, samorządowych i osób prywatnych.

Sesja rady jest poświęcona m.in. zmianom w budżecie. Radni klubu Prawa i Sprawiedliwości zgłosili wniosek o przeznaczenie części środków przeznaczonych wcześniej m. i n. realizacje obchodów święta Warszawy na walkę ze skutkami epidemii koronawirusa. Radny Wiktor Klimiuk odczytał wniosek bez maseczki.

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie