Posiedzenia rządu w formule wideokonferencji. Do piątku zmiany w ustawie

Polska
Posiedzenia rządu w formule wideokonferencji. Do piątku zmiany w ustawie
PAP/Andrzej Lange
- W tej chwili mamy obligatoryjną niejawność posiedzeń rządu, a chcemy wprowadzić zapis, który decyzję w tym zakresie pozostawi Prezesowi Rady Ministrów - wskazał szef KPRM

- W związku z koniecznością odbywania posiedzeń rządu w formule wideokonferencji, do piątku przygotujemy projekt zmian w ustawie o Radzie Ministrów, który przewiduje, że premier będzie decydował o nadaniu posiedzeniom klauzuli niejawności - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

- Wśród różnych ustaw, które mają być zmieniane w związku z pandemią koronawirusa, planujemy nowelizację art. 22 ustawy o Radzie Ministrów, który mówi o tym, że wszystkie posiedzenia Rady Ministrów muszą być niejawne - poinformował Dworczyk.

 

Jak tłumaczył, tryb wideokonferencji powoduje, iż "posiedzenia, które w ten sposób są odbywane są szyfrowane, natomiast nie mają klauzuli niejawności".

 

Zmiana ustawy "w wąskim zakresie"

 

- Chcemy zmienić tę ustawę w tym wąskim zakresie, aby to Prezes Rady Ministrów decydował, które posiedzenia są klauzulowane, a które nie. W tej chwili mamy obligatoryjną niejawność posiedzeń rządu, a chcemy wprowadzić zapis, który decyzję w tym zakresie pozostawi Prezesowi Rady Ministrów - wskazał Dworczyk.

 

Jak dodał, projekt zmian będzie gotowy do piątku.

 

ZOBACZ: Dworczyk: na kwarantannę może trafić nawet 100 tys. Polaków

 

Dworczyk zapowiedział wprowadzenie zmian w ustawie w czwartkowej rozmowie z Programem 3 Polskiego Radia wskazując, że jest to konieczne, aby posiedzenia rządu mogły się odbywać w formule telekonferencji bez problemów, ponieważ - jak przyznał - "w tej chwili to jest obarczone pewnym kłopotem".

 

W Polsce zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u 305 osób, pięcioro chorych zmarło.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie