Dworczyk: kilku wiceministrów objętych kwarantanną

Polska
Dworczyk: kilku wiceministrów objętych kwarantanną
Polsat News

- Jest kilku wiceministrów i kilkunastu urzędników, którzy są objęci kwarantanną i czekają na przeprowadzenie badań - powiedział Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. W poniedziałek potwierdzono, że minister środowiska Michał Woś jest zarażony koronawirusem. Badane są osoby, z którymi miał kontakt.

Minister Woś poinformował w poniedziałek wieczorem, że po stwierdzeniu w niedzielę koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt, poddał się kwarantannie i wykonał badanie; test dał wynik pozytywny.

 

 

Negatywne wyniki

 

Przebadani na obecność koronawirusa byli m.in. członkowie rządu, którzy z ministrem Wosiem brali udział w Radzie Ministrów.


- Ta grupa, która była na Radzie Ministrów, została przebadana - powiedział we wtorek minister Szumowski. Jak dodał, "wszystkie wyniki, które spłynęły z Rady Ministrów, są negatywne".


- Jest kilku wiceministrów i kilkunastu urzędników, którzy są objęci kwarantanną i czekają na przeprowadzenie badań. To są osoby, które potencjalnie mogły zetknąć się z ministrem Michałem Wosiem - mówił w środę na antenie RMF RM Dworczyk.


- W kancelarii premiera jest jeszcze około 25 osób, które nie przeszły badań i które w związku z tym są objęte kwarantanną. Te badania i kwarantanna trwały dla części osób kilkadziesiąt godzin, dla części osób skończyły się wczoraj, po tym, jak testy zostały zrealizowane - dodał.


Dezynfekcja w budynku ministerstwa

 

Resort klimatu, którego siedziba jest w tym samym budynku, w którym znajduje się Ministerstwo środowiska poinformował, że budynek przejdzie dezynfekcję. "Wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z ministrem, przejdą kwarantannę i zostaną skierowane na badania" - napisało ministerstwo na Twitterze.

 

pgo/hlk/ polsatnews.pl, PAP, RMF FM
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie