Książę Albert zakażony koronawirusem

Świat
Książę Albert zakażony koronawirusem
Wikimedia Commons/Michał Koziczyński/CC BY-SA 3.0 PL
Książę Albert otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa

Albert II Grimaldi - książę Monako - zakażony jest koronawirusem - poinformował w oświadczeniu pałac książęcy. Jak dodano, monarcha czuje się dobrze i nie przerwał pracy w swoich prywatnych apartamentach. Zakażony jest również minister stanu, czyli premier Monako Serge Telle.

"Książę Albert, który przeszedł w tym tygodniu test na koronawirusa, otrzymał wynik pozytywny" - oświadczył pałac książęcy.

 

 

"Stan jego zdrowia jest dobry. Książę jest pod opieką swojego lekarza i specjalistów ze szpitala Princess Grace" - dodano.

 

Pałac podkreślił, że książę "nadal pracuje w swoim prywatnych apartamentach i pozostaje w kontakcie z członkami swojego gabinetu, rządu i współpracownikami". 

 

ZOBACZ: "Musicie zrozumieć, że to nie jest zabawa". Apel zakażonego Włocha

 

W oświadczeniu przypomniano apel księcia do mieszkańców Monako o "przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń i unikanie kontaktu z innymi". "Tylko rygorystyczne przestrzeganie zasad powstrzyma rozprzestrzenianie się koronawirusa" - dodano.

 

Pałac zapewnił, że obywatele będą na bieżąco informowani o stanie zdrowia księcia.

 

Rząd Monako ogłosił zamknięcie od północy w sobotę do odwołania miejsc publicznych, które "nie są niezbędne dla życia państwa", w tym i kasyn.

 

Jak podkreśla agencja AP, Albert II jest pierwszą głową państwa, która publicznie ogłosiła, że jest zainfekowana koronawirusem.

 

Pandemia od 11 marca

 

Zapalenie płuc zwane COVID-19, które pojawiło się w Chinach pod koniec 2019. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w związku z sytuacją 11 marca stan pandemii. 


Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

 

 

 

prz/ businessinsider.com, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie