Jeden spał na plaży, drugi w aucie. Obaj mieli coś do ukrycia

Polska
Jeden spał na plaży, drugi w aucie. Obaj mieli coś do ukrycia
KMP Świnoujście

Znaleziony przez policjantów w Świnoujściu "plażowicz" spał w śpiworze na nadmorskim piasku nie bojąc się zakażenia koronawirusem. Po sprawdzeniu okazało się, że za mężczyzną wystawiony jest list gończy. Z kolei w Koszalinie w aucie stojącym na ulicy mężczyzna wygodnie umościł się na nielegalnych papierosach. Zachodniopomorska policja obu obudziła i zatrzymała.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymali zawiadomienie o mężczyźnie, który leży w śpiworze na plaży w tym mieście. Na miejsce został wysłany patrol.

 

- Gdy funkcjonariusze policji obudzili zaspanego plażowicza, ten nie krył zdziwienia. Jak się okazało, 34-latek był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności poinformował st. post. Kamil Zwierzchowski ze świnoujskiej policji.

 

W trakcie legitymowania mężczyzny policjanci ustalili, że za mężczyzną był wysłany list gończy. Miał do odbycia wyrok 15 miesięcy więzienia.

 

Przerwana drzemka w aucie

 

Z kolei w Koszalinie W trakcie nocnego patrolu funkcjonariusze Komisariatu Policji II patrol policji natknął się w nocy zauważyli w zaparkowanym pojeździe śpiącego mężczyznę.

 

Policjanci uznali, że trzeba przerwać mężczyźnie spokojną drzemkę.

 

ZOBACZ: Miał być "medyczny olej", była substancja do produkcji heroiny. 4 tys. litrów

 

"W trakcie rozmowy z mężczyzną, mundurowi zauważyli na tylnej kanapie samochodu znaczne ilości paczek papierosów. W trakcie dalszych czynności okazało się że w pojeździe znajduje się 60 tysięcy papierosów opatrzonych ukraińskimi znakami akcyzy" - podał oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

 

Spał na zapasie papierosów

 

W samochodzie było 60 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Gdyby trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby prawie 70 tysięcy złotych.

 

39-latkowi zostały przedstawione zarzuty wynikające z Kodeksu Karnego Skarbowego. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

hlk/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie