Podstępem weszła do mieszkania 90-latków. Obrabowała ich z pieniędzy

Polska
Podstępem weszła do mieszkania 90-latków. Obrabowała ich z pieniędzy
Komenda Stołeczna Policji
Kobieta zabrała emerytom 30 tys. złotych

Warszawska policja szuka kobiety, która śledziła starsze małżeństwo wracające z zakupów, a następnie zaczepiła ich podając się za krewną. Seniorzy uwierzyli kobiecie i wpuścili ją do mieszkania. Tam, grożąc pozbawieniem życia poszukiwana zabrała emerytom 30 tys. złotych i uciekła. Jej wizerunek zarejestrowały kamery w bloku.

Starsze małżeństwo wracało z zakupów w środę 19 lutego przed południem do domu przy ul. Bełdan 9 w Warszawie.

 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że w dniu 19 lutego między godz. 11:50 a 12:30 starsze małżeństwo w wieku ok. 90 lat, wracało z zakupów. Około 11:50 zaczepiła ich kobieta w wieku 40-45 lat - podał asp. szt. Robert Koniuszy, rzecznik policji na warszawskim Mokotowie.

 

ZOBACZ: Bohater ze Szczytna. Mężczyzna udaremnił napad na sklep

 

Kobieta podeszła do pokrzywdzonego małżeństwa i powołała się na "kuzynów" z Łomianek. Seniorzy zaprosili ją do domu, żeby porozmawiać.

 

- Kiedy mężczyzna wyszedł na chwilę do sklepu, poszukiwana przez policjantów kobieta zagroziła pokrzywdzonej nieustalonym przedmiotem, że pozbawi ją życia, kiedy nie wyda jej kosztowności. Starsza pani wydała jej pieniądze w kwocie 30 tys. zł - poinformował Robert Koniuszy.

 

Komenda Stołeczna Policji

 

Blondynka z brązową torebką

 

Kobiety szukają policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Poszukiwana jest sprawczyni, której cechy charakterystyczne w chwili popełnienia przestępstwa to blond włosy, z ciemnymi okularami, kurtce z kapturem koloru granatowego, z torebką koloru brązowego.

Komenda Stołeczna Policji

 

Osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat tożsamości podejrzanej kobiety lub jego obecnego miejsca pobytu proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ul. Malczewskiego 3/5/7 na warszawskim Mokotowie.

 

ZOBACZ: Oszukał 68-latka na 30 tys. zł. Zażądał haseł i loginów do konta

 

Informacje można przekazać, dzwoniąc na numery tel. 22 603 92 50 (czynny całą dobę) lub 22 603 11 13 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl.

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie