Przejście z relikwiami przez miasto, różaniec w chmurach. Duchowni modlą się o oddalenie pandemii

Polska
Przejście z relikwiami przez miasto, różaniec w chmurach. Duchowni modlą się o oddalenie pandemii
Facebook.com/Parafia św. Józefa w Żórawinie
Kościół w Żórawinie opublikował nagranie z lotu proboszcza nad parafią oraz Wrocławiem

"Kochani. 17 marca zaczynamy nabożeństwo 13 wtorków przed uroczystością św. Antoniego - patrona naszej parafii i Miasta Lublina. Z przejęciem oglądamy zdjęcia, jak burmistrz Wenecji na kolanach zawierzał miasto, prosząc o oddalenie zarazy'' – czytamy w opisie w wydarzenia, które zapowiada na Facebooku przejście księdza Mirosława Matusznego przez ulice Lublina z relikwiami św. Antoniego.

"Zjednoczmy się na modlitwie. Wystawmy w oknach obrazki lub figurki św. Antoniego i krzyże'" – zachęca proboszcz z parafii Nawrócenia św. Pawła w Lublinie.

 

ZOBACZ: Fundacja Biedronki przeznaczy 50 mln zł na pomoc seniorom

 

"Od wtorku 17 marca po mszy św. o godz. 18:30 (zatem od ok. 19:00) będę wychodził codziennie na ulice naszej parafii z relikwiami naszego potężnego patrona, aby modlić się i błogosławić Wam" - oświadczył ks. Mirosław Matuszny.

 

 

Kapłan zachęca mieszkańców Lublina, by o tej porze, "o ile to możliwe", stali przy oknach ze świecami oraz różańcami. W ten sposób chce zjednoczyć w modlitwie osoby, które pozostają w domach w obawie przed koronawirusem.

 

"Jeśli chcecie solidarnie łączyć się z nami, zróbcie to samo" - zaapelował kapłan.

 

Z Najświętszym Sakramentem nad Wrocławiem

 

O "oddalenie pandemii koronawirusa" w niecodzienny sposób modlił się niedawno ksiądz z  parafii  św. Józefa w Żórawinie. Na facebookowym profilu zamieszczono film z lotu kapłana nad jednym z polskich miast.

 

 

"Ksiądz Proboszcz odbył dzisiaj lot nad miastem Wrocław i naszą parafią, podczas którego modlił się różańcem i koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji oddalenia pandemii koronawirusa od naszego regionu, miasta Wrocławia, Ojczyzny, Europy i całego świata" – podkreślono.

 

Duchowny z parafii  św. Józefa w Żórawinie zabrał z sobą  na pokład figurę Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, Najświętszy Sakrament i relikwie św. Jana Pawła II.

ms/luq/ Polsat News, dziennikwschodni.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie