Polski minister zakażony koronawirusem. "Czuję się dobrze"

Polska
Polski minister zakażony koronawirusem. "Czuję się dobrze"
Twitter/Michał Woś

"Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi. #ZostańmyWDomu" - napisał na Twitterze minister środowiska Michał Woś.

W poniedziałek ministerstwo zdrowia poinformowało o 31 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. W sumie zakażonych jest 156 osób. 

 

 

"Badanie potwierdzilo obecność koronawirusa u ministra Michała Wosia. Zostaly uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego. Osoby, które miały kontakt z ministrem zostały poddane właściwym procedurom" - napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

 

"Uprzedzając pytania informuję, że od dnia wręczenia (5 marca) nominacji panu ministrowi Michałowi Wosiowi, prezydent Andrzej Duda nie miał z panem ministrem osobistego kontaktu. Spotkanie z pracownikiem Lasów Państwowych, o którym pisze pan minister, miało miejsce później" - poinformował na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

 

 

Po południu resort informował o trzech zakażonych osobach z woj. mazowieckiego - z Radomia oraz Warszawy.

prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie