Jarosław Gowin odwołał swój udział w "Graffiti". Miał kontakt z zarażonym koronawirusem ministrem

Polska
Jarosław Gowin odwołał swój udział w "Graffiti". Miał kontakt z zarażonym koronawirusem ministrem
PAP/Marcin Obara
Jarosław Gowin odwołał swój udział w programie "Graffiti". Miał kontakt z ministrem środowiska zarażonym koronawirusem

- Wicepremier Jarosław Gowin odwołał swój udział w programie. Tydzień temu miał kontakt z ministrem środowiska - powiedział Piotr Witwicki, prowadzący "Graffiti". Woś poinformował w poniedziałek wieczorem na Twitterze, że po stwierdzeniu w niedzielę koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt, poddał się kwarantannie i wykonał badanie; test dał wynik pozytywny.

"Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi" - oświadczył minister.

 

W późniejszym wpisie podkreślił, że pojawił się fakenews, że test miał zrobiony po znajomości. Przywołał wypowiedź szefa PO Borysa Budki w "Kropce nad i" w TVN24. Jak tłumaczył, w niedzielę po wynikach leśnika pojechał do szpitala zakaźnego według wytycznych GIS, bo kaszlał; po teście został objęty kwarantanną. Jak zaznaczył wynik otrzymał w poniedziałek i wówczas poinformował premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

 

ZOBACZ: Polski minister zakażony koronawirusem. "Czuję się dobrze"

 

"Pojawiły #FakeNews, że miałem test po znajomości: mówił @bbudka w @KropkaNadI. Bzdura. W niedzielę po wynikach leśnika pojechałem do szpit. zakaźnego wg wytycznych @GIS_gov (bo kaszlałem), po teście kwarantanna. Wynik dzisiaj, a wtedy info do @PremierRP i @SzumowskiLukasz" - napisał Woś.

 

"Ważne, kto odbywa kwarantannę"

 

Borysa Budka zwracał uwagę w "Kropce nad i", że minister Woś bardzo szybko poddał się testowi na koronawirusa. - A na przykład senator Aleksander Pociej, który odbywa kwarantannę 14 dniową, bo również miał kontakt z osobą, która była zarażona, takiemu testowi nie mógł się poddać, nie było dla niego tego testu. Więc ważne jest, żeby kto odbywa kwarantannę, mógł poddać się testowi - tłumaczył Budka.

 

"Uprzedzając pytania informuję, że od dnia wręczenia (5 marca) nominacji panu ministrowi Michałowi Wosiowi, prezydent Andrzej Duda nie miał z panem ministrem osobistego kontaktu. Spotkanie z pracownikiem Lasów Państwowych, o którym pisze pan minister, miało miejsce później" - poinformował na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

msl/ Polsat News, PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze