25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

Polska
25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce
PAP/Jakub Kaczmarczyk

"Mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - poinformował w poniedziałek resort zdrowia. Przypadki te dotyczą województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, opolskiego, śląskiego, podkarpackiego oraz łódzkiego. Łącznie jest ich 150.

"Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy), 2 osób z podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź)" - poinformowało ministerstwo zdrowia.

 

Jak dodano, "tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym". "W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 150/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - podał resort.

ZOBACZ: Sosnowiec: w obawie przed koronawirusem niektórzy pozbywają się zwierząt

 

W woj. wielkopolskim koronawirusa potwierdzono u kobiety i mężczyzny z powiatu poznańskiego. Ich stan jest dobry. Trzecią osobą, u której badania potwierdziły zakażenie wirusem SARS-Cov-2, jest  85-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego, który przebywa na oddziale zakaźnym kaliskiego szpitala. Lekarze określają stan pacjenta na "średnio dobry".

 

Z kolei w woj. dolnośląskim wszystkie nowe przypadki dotyczą Wrocławia i Wałbrzycha.  Pacjenci są w dobrym stanie – przekazały służby prasowe wojewody dolnośląskiego.

 

"Miała kontakt z inną osobą zakażoną"

 

W woj. podkarpackim nowi pacjenci to młoda kobieta z powiatu leżajskiego oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu mieleckiego – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek. Stan zdrowia obu osób jest dobry. Jak ustaliła PAP przebywają one w ścisłej domowej kwarantannie.

 

Rzecznik wojewody opolskiego Martyna Kolemba-Gashka nie informuje, z jakich miejscowości pochodzą nowi zakażeni z tego województwa.

 

"Pierwszy z nich trafił na oddział zakaźny szpitala w Opolu. Pacjent jest w średnim wieku, jego stan jest stabilny. Kolejny zdiagnozowany pacjent to kobieta w wieku średnim, której stan określany jest jako dobry. W ostatnich dniach kobieta miała kontakt z inną osobą z woj. dolnośląskiego, u której wcześniej wykryto koronawirusem" - napisała.

 

Jednym z nowych przypadków z woj. śląskiego jest młody Niemiec, który przebywa w domowej izolacji w Dębowcu i jest pod ścisłym nadzorem epidemiologicznym. - Mężczyzna jest w dobrym stanie – podała w poniedziałek rzecznik magistratu w Cieszynie Katarzyna Koczwara.

zdr/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie