Kolejna ofiara koronawirusa w Polsce. Ponad 20 nowych zakażeń

Polska
Kolejna ofiara koronawirusa w Polsce. Ponad 20 nowych zakażeń
PAP/Wojtek Jargiło
W Polsce zmarły cztery osoby zakażone koronawirusem

Nie żyje czwarta osoba zakażona koronawirusem. O 21 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało ministerstwo zdrowia. W sumie w Polsce jest już 177 zakażonych.

"Mamy 21 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego. Pacjenci są w stanie stabilnym. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem." - poinformował resort.
 
 
"To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 177/4 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - podano.
 
Jedenastu zakażonych na Podkarpaciu
 

Rzeczniczka prasowa wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek poinformowała, że badania laboratoryjne potwierdziły kolejną, jedenastą już osobę, która jest zarażona koronawirusem na Podkarpaciu. - To kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego, w stanie dobrym przebywa w ścisłej kwarantannie domowej - podkreśliła.

 

W poniedziałek rano Waksmundzka-Szarek informowała o dwóch nowych przypadkach zarażenie koronawirusem w regionie. Chodzi o młodą kobietę z powiatu leżajskiego oraz mężczyznę w sile wieku z powiatu mieleckiego. Oboje również przebywają w ścisłej kwarantannie domowej.

 

ZOBACZ: Wstrzymane śledztwa, przesunięte przesłuchania. Koronawirus uderza w wymiar sprawiedliwości

 

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 2808 osób, dla 1621 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 45 osób.

 
Wcześniej ministerstwo informowało o 31 nowych przypadkach. W poniedziałek liczba zakażonych przekroczyła 150. Wśród nich jest minister środowiska Michał Woś.
 
 
O pierwszym polskim przypadku pacjenta z koronawirusem MZ poinformowało 4 marca. Pierwszy zgon odnotowano 12 marca, zmarła 57-letnia kobieta, która przebywała w szpitalu w Poznaniu. 13 marca w szpitalu we Wrocławiu zmarł 73-letni mężczyzna, a 14 marca 66-letni mężczyzna hospitalizowany w Lublinie.

 

prz/ polsatnews
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie