Brytyjski żołnierz wśród zakażonych koronawirusem w Ostródzie

Polska
Brytyjski żołnierz wśród zakażonych koronawirusem w Ostródzie
usar.army.mil

Wśród zakażonych koronawirusem i hospitalizowanych w Ostródzie (warmińsko-mazurskie) jest brytyjski żołnierz z Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu - potwierdził jej rzecznik mjr Dariusz Guzenda.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu mjr Dariusz Guzenda, w piątek żołnierz źle się poczuł, zgłosił to swemu przełożonemu i została uruchomiona stosowna procedura.

 

W niedzielę służby wojewody warmińsko-mazurskiego przekazały, że w szpitalu w Ostródzie jest pięć osób zakażonych koronawirusem. Podały, że piąty z kolei przypadek w regionie potwierdzono u obywatela Wielkiej Brytanii, który przyleciał do Polski przed kilkoma dniami.

 

ZOBACZ: 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

 

- Podobnie jak wobec wszystkich, także w wojsku obowiązują zaostrzone procedury w przypadku podejrzenia lub potwierdzenia zagrożenia koronawirusem. Po uzyskaniu takiej informacji wszystkie osoby mające kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie lub potwierdzonym przypadkiem zakażenia, zostają poddane kwarantannie. Pozostałe osoby, wraz z rodzinami, objęte są nadzorem epidemiologicznym. Jednocześnie dowództwo jest w stałym kontakcie z Sanepidem oraz Wojskowym Ośrodkiem Medycyny Prewencyjnej - dodał mjr Guzenda.

 

W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu służy 250 wojskowych.

 

Na Warmii i Mazurach hospitalizowanych jest obecnie 58 osób, w tym pięcioro zakażonych koronawirusem. W regionie nadzorem epidemiologicznym objętych jest 936 osób.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie