1,5-roczna dziewczynka wypadła z okna w Łodzi. Jest zakażona koronawirusem

Polska
1,5-roczna dziewczynka wypadła z okna w Łodzi. Jest zakażona koronawirusem
Polsat News
Dziecko wypadło z okna na trzecim piętrze

Stan dziecka, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem jest ciężki ze względu na uraz wielonarządowy. Przebywa ono w ośrodku pediatrycznym w Łodzi. Dziewczynka w niedzielę wypadła z okna 3. piętra łódzkiej kamienicy. Rodzice dziecka przebywają w kwarantannie, czekają na wyniki testu.

Kolejnych 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w województwie łódzkim.

 

Wśród nowych wykrytych przypadków jest 18-miesięczna dziewczynka, która w niedzielę wypadła z okna.

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas zdarzenia 35-letni ojciec dzieci spał, natomiast ich 26-letnia matka była w łazience. Pięcioletni brat dziewczynki najprawdopodobniej otworzył wcześniej uchylone okno i wtedy doszło do tragicznego wypadku.

 

 

Jego okoliczności bada teraz policja. Na razie stwierdzono, że 26-latka, która miała zajmować się dziećmi miała 0,8 promila alkoholu w organizmie, natomiast 36-latek był trzeźwy. Do policji nigdy wcześniej nie wpłynęły żadne niepokojące sygnały dotyczące tej rodziny. 

 

31 zakażonych

 

W sumie w Łódzkiem jest już 31 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformowała w poniedziałek wieczorem rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska.

 

Jak wyjaśniła, kolejne przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych dotyczą pięciu kobiet i czterech mężczyzn w wieku od 17 do ponad 60 lat oraz dziecka powyżej roku. Większość miała bezpośrednie kontakty z osobą zakażoną. Jedna z tych osób wróciła z Brazylii.

 

Stan dziewięciu osób dorosłych jest dobry. Większość pozostaje w domowej izolacji. 

 

ZOBACZ: Małe dziecko wypadło z okna. Dziewczynka w szpitalu

 

Pod nadzorem epidemiologicznym w woj. łódzkim jest 2038 osób, a objętych kwarantanną – 1099.

 

Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek wieczorem, że w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 177 osób, z czego w poniedziałek u 52. Do tej pory zmarły cztery osoby.

 

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

prz/luq/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie