Ostrzegał kierowców przed policją. Trafił na nieoznakowany radiowóz

Moto
Ostrzegał kierowców przed policją. Trafił na nieoznakowany radiowóz
Pomorska Policja
20-latek ostrzegał innych kierowców przed policyjną kontrolą

20-letni kierowca dostawczego busa ostrzegał innych przed kontrolą prędkości, "mrugając" do nich światłami. Miał jednak pecha, bo trafił na jadący z naprzeciwka nieoznakowany radiowóz. Policjanci "podziękowali" mu za uprzejmość... mandatem.

Policjanci z Bytowa (Pomorskie) prowadzili kaskadowy pomiar prędkości na drodze krajowej nr 21 w Trzebielinie.

W tym samym czasie drugi patrol kontrolował prędkość kierowców nieoznakowanym radiowozem.

 

ZOBACZ: Jedna przejażdżka, sześć zarzutów. Uciekał z narkotykami kradzionym samochodem


W pewnym momencie policjanci zauważyli jak jadący z naprzeciwka kierowca dostawczego busa, "mrugając" światłami drogowymi, ostrzega innych kierujących o patrolu drogówki. Policjanci zawrócili i pojechali za tym samochodem. Zatrzymali go do kontroli.

 

 

Dostawczym iveco kierował 20-latek. Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 250 złotych, a dodatkowo na jego konto przypisane zostały 3 punkty karne.

 

ZOBACZ: Chcieli tylko "zrobić zdjęcia". Grozi im 17 tysięcy złotych kary

 

"Korzystanie ze świateł drogowych w sposób niezgodny z przepisami jest wykroczeniem, za które grozi mandat. »Mruganie« do innych kierowców o patrolu policji mierzącym prędkość może mieć również inne skutki. W taki sposób można ostrzec przed patrolem policji np. nietrzeźwego kierowcę czy przestępców przewożących skradzione przedmioty albo osoby poszukiwane przez mundurowych" - przypomina policja.

 

W trakcie całej akcji policjanci nałożyli 22 mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dodatkowo czterech kierowców zostało ukaranych za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa.

dk/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie